שירי אצבעות:

שירי אצבעות:

אגודל הוא האבא ראש המשפחה אמא היא האצבע קוראת לארוחה אמה משחקת לשוב היא שכחה קמיצה מפהקת מלימוד ברחה וזרת זרת התינוקת עליזה ושמחה חי חי חי חי חה חה חה זו היא כל המשפחה (שירי אצבעות לפי הסדר) האצבעות הולכות לישון (שתי ידיים) הולכות לישון האצבעות. זאת ישנה(לקפל את האגודל) וזאת ישנה(לקפל את האצבע) זאת ישנה (לקפל את האמה) וזאת ישנה (לקפל את הקמיצה) רק האחרונה (להראות את הזרת) לא ישנה לא ישנה הקטנטנה מה היא רוצה?(תנועה עם כל היד) לשתות חלב(לעשות תנועה של כוס) מה היא רוצה? עוגה מתוקה(עם שתי הידיים יחד) מה היא רוצה? היא רוצה גם דייסה(תנועות של סבתא בישלה דייסה) אכלה זללה הקטנה(זרת לפה) ועכשיו גם היא ישנה(לקפל את הזרת) מצח אל מצח ואף אל אף יד אל יד וכף אל כף אצבע אל אצבע ואף אל אף לחי אל לחי וכף אל כף שתי ידיים שתי רגליים שתי עיניים שתי אוזניים אף אחד ולא יותר זה המצח זה סנטר הלחיים שתיים השפתיים שתיים הסגרנה השיניים הלשון לכי לישון בלון קטן , בלון כחול רצה להיות הכי גדול התנפח התנפח התנפח התנפח וטראח!!!!!!! התפוצץ הפיקח. (בכפות הידיים מציגים בלון קטן שהולך וגדל טראח מוחאים כף במפתיע) בא אלי פרפר נחמד וטייל לי על היד על הבטן על הגב על הלחי על האף ועף........ עכבר עכבר לבן טייל בגן פגש חתול שחור רץ, רץ, רץ, רץ, רץ, רץ והופ נכנס לחור (אצבעות המבוגר מטיילות כרגלי עכבר על גוף הילד העכבר רץ מסתתר בבית השחי ומדגדג) חתול ועכבר אדון חתול ומר עכבר נפגשו ברחוב זנבר מה שלומך? אותו דבר דרישת שלום תודה תודה והלכו לעבודה (דו שיח בין שני האגודלים והלכו לעבודה מסתירים את כפות הידיים מאחורי הגב.) הפתעה לי יד קטנה -קטנטנה לי עם אצבעות ובתוכה יש הפתעה לי מחיאות יד קטנה לי קטנטנה לי עם אצבעות ובתוכה יש הפתעה שלוש תפיחות (אפשר לתפוח כל פעם על איבר אחר בגוף כמו על הראש, הכתף וכו') אני מחכה לשקט אני מחכה לשקט אני מחכה לשקט הס והשקט נכנס. גילי אם אפשר לכניס לארכיון תודה

התלבהתי (בזכות איריתי תבואו אליה בת

לונות
) ואני ממשיכה היכן השקט? איפה הכפיים? הנה-אתם שומעים? איפה הלשון? הנה היא כאן בפנים, איפה האוזניים שהן מקשיבות איפה הידיים? הן משולבות פיזמון: והיכן השקט שקט שקט איזה שקט בלי מילים היכן השטק שקט שקט יופי יופי מתחילים. הכדורים \ הכדור קופץ לו *2 הופ הופ הופ די תנוח- סטופ שני כדורים קופצים פה *2 הופ-הופ-הופ שני כדורים קופצים די תנוח סטופ וכך הלאה................ (לפי האוטו שלנו)אני חולה על השיר הזה אוזניים לשמוע עיניים לראות ביד וברגל 5 אצבעות הראש מתנועע הפה מדבר(מתחילים להשמיע קולות של מילמול מהיר בלהבלהבהלבלה) שמח כל ילד שיש לו חבר עיגול אחד עמד לבד פגש חבר עיגול אחר אמר שלום נעים היום הבה נתחבר התחברו השניים הביטו בעיניים התחברו השניים הנה המשקפיים(עושים עם שתי הידיים צורה של משקפיים על העיניים) נער ונער ועצור*2 נער ונער ונער ונער ונער ונער ועצור הרם והרם ועצור*2 הרם והרם והרם והרם והרם ועצור וכך תופף ,גלגל,וכו' (כמו סבתא בישלה דייסה) סביב סביב לגן הלכו החברים אחת ושתיים דגדגו בסנטרים. מגב מגב מה אתה עושה סליפ סלאפ*2 את השמשה מנקה (אפשר עם מקלות הקשה או תופים) בואו נקיש חזק חזק בואו נקיש חלש חלש החזק מרעיש מרעיש החלש רגיש רגיש פעם חזק ופעם חלש ועכשיו ננוח כך איך נובח כלב האו האו האו איך נובח כלב האו האו האו בזנב מקשקש אוכל מבקש*2 ידיים למעלה ולצדדים נגלגל כתפיים ועכשיו נחים ראש מתגלגל מצד לצד יד עולה למעלה הנה עוד אחת עיצמו את העיניים ועכשיו פקחו איזה יום יפה כפיים מחאו. קווה קווה קווה צפרדע ירוקה קפצה קפיצה*2 ואת האף תפסה (את האוזן, עין, פה וכו') תרנגולת מנומרת מנתרת ומקרקרת הופ הנה יצאה ביצה הופ היא מטילה ביצה יצאתי לי לרפת ראיתי שם פרה ומה אמרה לי הפרה מו מו מו יצאתי לי לים ראיתי שם דג ומה אמר לי הדג (תנועות של הפה של הדג) יצאתי לי לאורווה ראיתי שם סוסה ומה אמרה לי הסוסה הי הי הי יצאתי לי לשדה ראיתי שם נחש ומה אמר לי הנחש ס..ס...ס... (וכנל"לגבי הברווז-אגם, צב-שדה, צפרדע- ביצה,תרנגולת-לול,זבוב-בשדה,חתול-בלסלסלה,כבשה-דיר וכו' זהו להיום הלכו לי העיניים תהנו ולילה טוב

אירית י

New member
היי נורה, לא נראה לי שמישהי תתלונן:

וסתם אני משתפת, את השיר "אגודל הוא אבא, ראש המשפחה..." אני לא משמיעה. לא רלוונטי לתקופתנו
אפשר לבקש שתרשמי את שמות הקלטות שמתוכן הוצאת את השירים? יש לי את כולן אבל זה מאד נוח שרשום ליד השיר ולא צריך לשבור את הראש ולהזכר מאיין זה לקוח. תודה נורה, שנה מוצלחת
ונשיקה ליובלי

gili111

New member
אתן חמודות, באמת צריך להכין דף עם כ

כל שירי האצבעות שעלו פה בימים האחרונים, אולי מישהי מתנדבת?

gili111

New member
אני מציעה שאלהלה שלנו תאייר לפני

שנעלה לארכיון ונכין שירון לשירי אצבעות...

מסכימה לגמרי עם אירית י../images/Emo9.gif

לגבי "אבא ראש המשפחה"... אני יודעת שאני רגישה בנושא הזה במיוחד, והייתי שמחה לדעת שלא רק אני...

חניני

New member
../images/Emo70.gifנורה, בוקר טוב../images/Emo70.gif../images/Emo51.gifאיזה כיף

להתחיל כך את הבוקר.נחמד מאד... אהבתי את המילים שהולבשו על המנגינה של האוטו שלנו, הוא ה"מאומץ" הראשון שלי...,שיהיה לך יום נעים

והנ עוד:

הכל לקוח מח.מ.ל. אגודל מציירת גלים גלים אצבע מציירת עיגולים עיגולים אמה מציירת גלגלים גלגלים, קמיצה מציירת תלתלים, תלתלים, הזרת מוחקת, ושוב מתחילים. ממחישים את הצורות עם האצבעות, אפשרות שניה מציירים על החול, לא לשכוח למחוק עם הזרת.... הנה דיקלום מקסים: שלום שלום, (תפיחות על הרגליים) קוראים לי תום, אני עובד במגן דוד אדום. יום אחד, אני נוסע מדליק צופר ושומע: (אצבעות נפתחות נסגרות כאילו מהבהבות) ווי, ווי, ווי, ווי, ווי, ווי, ווי, בא מולי עוד צופר משמיע, ווי, ווי, ווי, ווי, ווי, ווי, ווי, אומר שלום קוראים לי תום, אני עובד במגן דוד אדום.... וחוזר חלילה. כשרוצים לסיים, רק השורה התחתונה משתנה: אומר שלום קוראים לי תום, וכך אפשר לקשקש פה כל היום..... אגודל רוקד לו רוקד ומתעייף, נושק לכל האצבעות נושק ומלטף. ויש עוד, עוד הרבה עוד. גם אני בעד לעשות שירוני דיקלומים לפי נושאים. נשמע לי מעולה!!! אלהלה, מרימה את הכפפה?

אלהלה

New member
איזה כפפה???????? נו טוב רק נכנסתי

כי רק חזרתי מהגן אבל הערב אני אאייר את מה שהדבקתן כאן ואחר כך תפתחו עם זה איזה תיקיות שבא לכן, נראה לי קצת מוגזם ללכת על תיקיות דיקלומים לפי נושאים אבל אם זה מה שמתחשק לכן אז יאללה...

דווקא נראה לי מעולה, ובגלל שאת

אלופה!, אז הכפפה נזרקה לכיוון שלך......... וואט דו יו סיי?

rivka234

New member
מהיכן את משיגה דקלומים ושירים

כל כך מיוחדים מקסי.......ם רוצים עוד

רבקה התכוונת אלי? אם כן בזמנו כשלמד

תי מטפלות אז קיבלנו מהמורה המון דיקלומים וחוץ מזה מהרבה קלטות וידאו ושמע

למעלה