שלום אני חדש כאן רציתי לברר בקשר לרפלקסולוגיה

שלום אני חדש כאן רציתי לברר בקשר לרפלקסולוגיה

אם היא יכולה לעזור למקרה כמו שלי. יש לי חרדות ולעיתים גם דיכאונות, ומחשבות עם טקסים שמאפינים OCD. זה מה שחשבתי לפי המצב שלי והשוותי את זה לספרים ולאתרי אינטרנט. באיבחון אצל 2 פסיכיאטרים הם איבחנו אצלי סכיזופרניה. כי אצלי באים לי דמיונות בלתי נשלטים של כאב או חס ושלום מוות. ואני צריך לבטל את אותם דמיונות ומחשבות עם טקסים, שהם ירגיעו אותי זמנית. אותם פסיכיאטרים הציעו לי כדורים נגד פסיכוזה, אחד הציעה זיפרקסה, ואחרת היציעה ריספרדל. יש לי 2 אחיות שהציעו לי לנסות טיפול אלטרנטיבי לפני שאתחיל קונבנציונלי. אחותי הולכת למדקר סיני, הוא שם מחטים ולעיתים אם צריך הוא מקיז דם. היא אמרה לי שהוא עוזר, אבל אני מפחד ממחטים גם מדקירות ומפציעות, ועם הכדורים אני גם חושש להתחיל אחרי ניסיון מלפני קרוב ל30 שנים שלקחתי טופרניל, הוא לא עזר, הוא רק הזיק, והפסקתי לקחת אותו כבר אותם ימים ראשונים שלקחתי אותם. אתמול בת אחותי דיברה על רפלקסולוגיה בשביל לעזור לאימי במשהו שיש לה, ומההסבר שלה הבנתי שזה מזכיר במהותו את אותו דיקור סיני, וברגל יש כמו מפה של כל הגוף ומשם אפשר לעזור. לכן אני רוצה להתחיל ברפלקסולוגיה. באיזה מקום יש רפלקסולוג שיכול לקבל אותי. כמה אחוזי הצלחה יש לזה ולמי זה עזר. אני רוצה כמה שיותר פרטים בשביל להושיע אותי מהמצב בו אני נמצא. ואני מקווה שאני כבר לא אזדקק לדיקור סיני או כדורים. תודה מראש לכל מי שיכול לעזור לי.

אסתר84

New member
היי..

התלבטי איך לענות לך על השאלה. כי בין השורות אני מוצאת הרבה יותר מידע מבכתיב עצמו. אתה באמת סבור שיש לך סכיזופרניה? האם אתה מרגיש שיש לך OCD או הפרעות אובססיביות אחרות? האם אתה חש צורך מתמיד לבחוש בהגדרות האלה שהפסיכיאטרים שייכו לך ?!. ישנה אפשרות שאכן כך .. לא אכנס לפרטים אך יצא לי לפגוש לא מעט פסיכיאטרים שמתייגים אנשים לכל מיני קטגוריות ושוכחים שאולי כולנו כמעט בעלי שריטה כזאת או אחרת?! שלא תבין לא נכון אני לא בקיאה בפרטי המקרה וגם אין באמור לשכנע אותך לא לקחת תרופה כלשהי. נהפוך הוא אם ממש צריך לקחת אז לוקחים. לא מתווכחים. הייתי ממליצה לך בשלב הראשון לשחרר את ההגדרות האלה כי הם שלעצמם הופכים אותך לרצף מילים ארוך שהמציאו כל מיני אנשים שחלקם לא מבינים כלום בנפש האדם. לגבי רפלקסולוגיה - זאת יכולה לעזור במגוון תחומים. לשפר איכות חיים. ישנן שיטות אנרגטיות חזקות מאוד שעוזרים מגוון בעיות בתחום הרוח והנפש. רצוי שזה יהיה משהו שמבין בדברים האלה. אולי אפילו חווה את המקום הזה. יש הרבה. המון בהצלחה. אסתר

זאת אומרת שעדיף להתחיל בטיפול רגיל?

אני כבר סובל מזה המון שנים, והדמיונות לא מרפים ממני לעיתים. אולי הרפלקסולוגיה יכולה לעשות קיצור דרך?

היי ../images/Emo13.gif

קראתי את מה שכתבת וגם את מה שכתבה לך אסתר ואני חושבת שבחיים, ובכלל, אין קיצורי דרך. קיצור הדרך בדרך לשינוי יסחוב אחריו שינוי שטחי ולא שינוי אמיתי ופנימי. אם אתה באמת רוצה לשנות את דרך חייך, להרגיש יותר טוב ושהאורות יתנו לך לראות את הכוכבים אני חושבת ששילוב של הדברים יהווה כרגע את הפתרון עבורך. אף אחד מאיתנו אינו רופא ויותר מזה אני מאמינה שרק אתה יודע הכי טוב בשבילך עצמך. אנ מכירה מישהי שפסיכיאטר רשם לה כדורים ובהתחלה היא טופלה גם בעזרת רפלקסולוגיה וגם בעזרת הכדורים (וחשוב שהרופא שלך ידע שאתה מטופל גם ברפואה משלימה ) ועם המון עבודה ועם המון כח רצון היא השתנתה בהמון תחומים בחיים והיום היא ללא כדורים וטוב לה. אז הכל יכול לעזור אבל יותר מזה הכל תלוי בך. בהצלחה!

אסתר84

New member
היי

אני מבינה כי ישנה מצוקה. אתה לא ענית לעצמך על השאלות ששאלתי כי אתה מחפש תרופת קסם. אין כזאת. אני גם לא חושבת שיש כאן משהו בפורום שיכול לקחת אחריות מלאה ולהגיד לך שניתן לתת לך מענה מושלם לבעייתך. אין קיצורי דרך. יתכן כי גם כי ריפוי כלשהו יצטרך לעבור קודם דרך הבנה וקבלה של המצב כמות שהוא כלומר לחיות בצד ההבנה כי יש מצב רגשי נפשי.. עם כל הקושי בעניין. רפקלסולוגיה יכולה לסייע במגוון רחב מאוד של מצוקות אך אינני יכולה לערוב לך שזה גם במקרה שלך. שוב וכאמור ישנם טיפולים פסיכותרפיסטים בגישה הוליסטית שגם כן יכולים לסייע.. אך קח בחשבון שזהו תהליך. עם גישה של כאן ועכשיו אני בספק אם ניתן לעשות בכלל משהו. שאלה נוקבת - האם אתה מחפש לאלחש את הכאב או מחפש דרך "אמיתית לחיים חדשים"?! אתה ורק אתה יכול לענות על השאלה. רק טוב אסתר

קראתי את מה שכתבו לך...

משום מה מתיחסים לרפלקסולוגיה כאל תרופה, בדיוק כפי שמתיחסים לדיקור. שווה לנסות רפלקסולוגיה אצל מי שיוכל להתמודד עם בעיות נפשיות - רוחניות כפי שיש לך. ברפלקסולוגיה יש צורות שונות של טיפול וטכניקות שונות. אולי יוכלו לטפל בך כך שגופך יפיק את המירב לצורך הריפוי העצמי שלו. בכל מקרה זו לא לחיצה וגמרנו אלא תהליך ומסע... גמר חתימה טובה שמוליק

אסתר84

New member
נכון..../images/Emo13.gif

וזה בדיוק מה שכתבנו לו. אני בכל אופן ונראה לי שגם מעיין. רק היה חשוב להדגיש שאין תרופות קסם.. כמו שנראה הבחור מחפש תרופות קסם. לא נראה לי שמשהו פה מתייחס לרפלקסולוגיה כתרופה.. זאת פרשנות שלך. לי במקרה יש ניסיון רב בתחום הפסיכותרפיסטי.. הן מבחינת השכלתי הן מבחינת נסיון מקצועי והן בפן האישי שלי של שנים מסע.. אני לא נוטה לתייג מצבים תחת כותרות וכפועל יוצא מזה לא לציין ריפוי או חולי.. ישנם מצבים שאני מפנה למטפלים אחרים כאשר אני חושבת שאני עדיין לא בשלה לקבל. הרבה פעמים מה שפסיכיאטרים וחבר מריעהם מגדרים מחלות נפש והפרעות אישיות כאלה ואחרות מתיחסים לנתונים בצורה סטטית הכוונה לא מבחינים בין אדם לאדם.. שוכחים שכל מקרה הוא יחודי ולגופו. עד כמה שאני מבינה את התהליך חלק חשוב מאוד ממנו מותנה בהצפת התת מודע והעלאת תכנים למודע. זה ניתן לבצע בשיטות שונות לא נוכחתי שברפלקסולוגיה ניתן. אשמח לדעת שכן. זה לא אומר חלילה שלדעתי לא ניתן לשלב גם רפלקסולוגיה. מטפלים שעורכים סדנאות מודעות או מטפלים באמצעות שיטות מודעות לדידי זה בעייתי.. משום ששיטות אלה לא מביאות תוצאות לטווח הרחוק.. תוצאות אמיתיות. הם מסבירות לאדם דברים יפים.. פונות לאינטלקט במסווה של פניה ללב ואותו אדם נלכד בחוקיות מסויימת . הסיבה שהם שובות לבבות רבים כולל לא מעט מאנשי הרפואה המשלימה היא שהן גורמות לתחושת התעלות נפש . העבודה האמיתית דורשת מסע ודרכו של עולמנו המערבי הוא "כאן ועכשיו" וכאן טמונה בעיה. מה שמתפספס הוא שדפוס יחזור על עצמו עד שישלים את עצמו...לכן חשוב לעבוד ברבדים הלא מודעים. שבוע טוב אסתר

האם רפלקסולוגיה מקצוע העומד בפני עצמו?

האמת היא שלא חשבתי שכאן בפורום משהו מתיחס לרפלקסולוגיה כאל תרופה. כאן היא מורמת מעל... אך בהרבה מקומות כמו - קופות החולים המשלימות הרופאים הממינים מתיחסים במקרים רבים לרפלקסולוגיה כאל תרופה. ועוד ועוד. משם מגיע הבחור עם הדימוי הזה. קראתי בעייון את דבריך והאמת איתך, אך לי במשך שנותי יש ניסיון בטיפול ברובדי הנפש. ולא רוצה לגזור על הכלל. למעשה רובדי הנפש שזורים בכל בעיות הגוף מי יותר ומי פחות ואין האחד מעיד על השני. וכטיפול הוליסטי הגלום ברפלקסולוגיה אני יודע וגם מכוון את מטרת הטיפול וזאת בטכניקות שונות, בעוצמות לחץ שונות, בריתמוס שונה ובצרופים שונים. אין כאן הבטחה לשחרר את האדם מזה, אלא הבטחה ללוות אותו בדרכו. כי הוא חפץ בכך ולשם כך הוא בא. אני מאמין במקצוע הרפלקסולוגיה כעומד בפני עצמו ובשום פנים אינני חסיד שוטה... בברכה שמוליק

אסתר84

New member
אז בא ננסה לישב את זה..

זה מעניין כי זאת סוגיית משבר נוכחי אצלי בכל מה שקשור ברפלקסולוגיה . אם לצורך העניין מטופל X סובל מבעיית הרס עצמי קשה. אתה כמטפל מודע לכך שהדבר יושב על רובד התת מודע.. כיצד הרפלקסולוגיה כשיטה העומדת בפני עצמה יכולה לעזור לאדם זה? האם טכניקה מסויימת ריתמוס שונה התקשורת בין נקודות ההשתקפות וכו' יכולים "להעמיד לרשותך" כלים על מנת להעלות תכנים אלו על מנת שאותו אדם ישלים את מעגליות הדפוס? האם לדעתך רפלקסולוגיה יכולה לעזור לאדם בפתרון בעיות רוחניות? מציאת יעוד בחיים? תודה
אסתר

מילים אינן יכולות

הרי ברור לך ולכולם שאין אפשרות ללמד באמצעות מילים כתובות...רובד התת מודע הוא חלק מאישיות האדם. ואת שואלת אותי איך ניתן להגיע אל העמוק ביתר. אז אני אומר לך שהעמוק ביותר גם הוא צף על פני המים. העמוק ביותר מתחבר אל כפות רגליו של האדם מאחר והן החיבור החזק ביותר אל האדמה, אל בסיס חיבורו של האדם למציאות, למציאות הקיומית... האדם מחובר, בעיקר, בשני קטבים אל העולם. קוטב הראש המחובר לשמיים וקוטב הרגליים המחובר לאדמה. אנחנו איננו נכנסים לו עם הידיים לראש אבל מביאים לו את האדמה בעזרת כפות ידינו. על זה אני עובד מטפל ומלמד כבר הרבה שנים... המילים אינן מסבירות דברים רבים... בברכה שמוליק

אסתר84

New member
עומק צף..

כן מסכימה לחלוטין כי לא ניתן ללמד באמצעות מילים את הנושא הזה. יום טוב. אסתר

למעלה