שלום

Tinea Versicolor

מדוע לא? אמנם מדובר בבעייה עורית שכיחה ולא מסוכנת, שאינה פוגעת בבריאות, ומהווה מטרד קוסמטי בלבד, אך קיימים טיפולים יעילים למיגורה. סור/י לרופא העור בקופת החולים לקבלת מזור. בברכה,

Zorikit

New member
שלום

שמי זוהר ואני סובלת משלל בעיות בעור שעד היום בבוקר לא קשרתי אותן ביחד... הלכתי לעשרות רופאים והבעיות לא נפתרו ואינני יודעת מה עושה הלאה. הכל התחיל כשהייתי בת 12 וקמתי יום אחד עם פריחה מטורפת בכל הגוף ונפיחיות, מה שהרופא קרא לו ארטיקריה אני חושבת... לא הצליחו לעלות למה אני רגישה וקיבלתי טיפול באוטרקס תקופה ארוכה מאוד, בשלב מסויים הפסקתי לקחת אוטרקס והאלרגיה לא חזרה. לאחר כמה זמן הופיע לי גרד בזרועות שגרם לפצעים על כל הזרועות, ביקרתי אצל רופאת עור שרשמה לי 2 משחות נרידרם ואקווזם, היא אמרה שזוהי טראומה של העור, תגובה לאלרגיה כלשהי. השתמשתי במשחות וגם הפסקתי לגרד אז הפצעים דיי נעלמו, אבל אני עדיין סובלת מנקודות של יובש ומה שנותר על הזרועות זה כתמים מזעזעים ולבנים. בחלוף השנים שמתי לב שכל פעם שחם לי, מופיעה פריחה. כשחם לי לא מהשמש, אלא כשחם לי כשאני עצבנית, כשחם לי כי אני לבושה חם מידי, שאני ישנה וחם לי, מגרדות לי הרגליים כשאני שמה גרביים עד הברך ומגפיים בחורף. היום בבוקר קראתי כתבה על אסטמה של העור ואני תוהה אם זה זה. יש לי אלרגיה מסויימת למוצרי חלב, בעיקר לחלב ניגר...חם לי... מה שיותר מדאיג אותי זה אססטית... צירפתי תמונה של הזרועות שלי, הרופא האחרון בכלל טען שהכתמים קשורים למוצא העיראקי שלי,שאני צריכה להקפיד על קרם הגנה. אשמח לאיזשהי הכוונה... אני ממש מבולבלת וקצת איבדתי אמונה ברופאים. כל רופא אומר לי משהו אחר ובינתיים אני סובלת כבר 7 שנים.

כתמין לבנים ע"פ הזרועות

שלום זוהר תודה על פנייתך . התיאור שנתת בהחלט יכול לדלקת עור אטופית : מסימני ההכר של דלקת עור אטופית הם העור היבש, הנטייה העזה לגרד [נטייה זו מוחמרת בסביבה חמה, בתגובה להזעה ועוד]. תופעה עורית שכיחה זו יכולה להתבטא גם בכתמים לבנים עקשניים שעוברים לבסוף אחרי חודשים-שנים ומטבעם מטרידים מאד מבחינה אסטטית. כמובן שטבעם הבהיר של הכתמים בולט יותר ומטריד יותר בעונת הקיץ בעת שהעור כולו שזוף יותר ואז הם בולטים הרבה יותר. אני חושב שיש מספר סיבות בעטיין עלייך היות במעקב של רופא עור מומחה א. במידה ואמנם הינך סובלת מ דלקת עור אטופית- עלייך לקבל טיפול מרופא עור מומחה. ב. חשוב אפילו יותר מהסיבה הקודמת - ישנה אפשרות שהאבחנה היא שונה לחלוטין - חשוב לשלול !! אבחנות אחרות. אני ממלית לך בחום איפוא , לפנות לרופא עור מומחה לצורך המשך הבירור והטיפול. בהצלחה!

Zorikit

New member
מה זה אומר "רופא עור מומחה"?

הלוא הגעתי לרופא עור שקבעתי דרך קופת החולים הכללית... יש יותר מומחה מזה? תודה רבה על תשובתך! אכן הכתמים שלי יותר מורגשים בקיץ...

Zorikit

New member
האמת היא

שהסתכלתי באינטרנט והכתמים שלי אמנם יבשים אם אני לא מקפידה על שמן גוף, אבל הם לא מגורים כמו בתמונות שראיתי. האם הכתמים פשוט יעברו יום אחד או שיש טיפול?

המשך התשובה

הי זוהר רציתי גם להוסיף כי אם תרצי נשמח לראותך ולבדוק אותך גם במרפאת העור שלנו (במרכז הרפואי ת"א) בברכה,

למעלה