שלום..

שלום..

היי לכולם, שמי חנית , עשיתי את השירות הצבאי שלי במחלקה הנפרולוגית בבי"ח איכלוב במשך שנתיים..אשמח להיות חלק מהפורוםולעזור כמה שיותר בתשובות והסברים.. לילה טוב..

loveu4evers

New member
היי ../images/Emo24.gif

אפשר שאלה? בטח תגידי כן אז... כמה עולה לעשות דיאליזות? וכמה עולה ההשתלה??

אז ככה

היי, ראשית, כבר צויין בפורום מחיר השתלה ומחיר דיאליזה. שנית, לרוב הדיאליזות ממומנות ע"י קופ"ח בה את/ה חבר/ה.. כלומר, למשל, קופ"ח מכבי מפעילה רשת מכוני דיאליזה ברחבי הארץ ועל מנת למשל לבצע דיאליזה בבית חולים יש לבקש ממנה טופס 17 ואישור לביצוע הדיאליזה של במכונים שלה. לרוב, משלמים לדיאליזה רק תיריים אשר ביטוח הרפואי שלהם ממן חלקי או לא ממן כלל את עלות הדיאליזה וזה נע בטווח המחירים שבין 1200-1300 דולר. כמו כן, איני יודעת לומר לך במדויק כמה עולה השתלה. לרוב, מטופל המתחיל טיפול דיאליזה בבי"ח או במכונים עובר בדיקות כלליות וביניהן גם בדיקת הפטיטיס וHIV וממלא טופס הסכמה להשתלה שלרוב נשלח לתל השומר כאשר פעם בחודש לוקחים ממנו בדיקה אשר נקראת סיווג רקמות. בנוסף, אין איזשהי עדיפות אחת של מטופל על משנהו ישנה רשימה שכולם מחכים בה באופן שווה! מקווה שעזרתי בצורה כזו או אחרת

יותר מדוייק לגבי ההשתלה..כנסו!

לא כל מטופל יכול להיות מעומד להשתלת כליה. בהכנה להשתלה יש לעבור סדרת בדיקות , כגון תפקודי ריאות, תפקוד הלב,אקוקרדיוגרפיה ולעתים צינתור לב, וכן בדיקת שיניים ובדיקה של כלי דם בצוואר וברגליים. אצל אישה יש לבצע בדית גינקולוגית וממוגרפיה. יש לבצע גם בדיקות של נגיפים(כפי שהזכרתי לעיל), כגון צהבת Bו -C ו- HIV. בחולים הנושאים את נגיף הצהבת B או C מומלץ לבצע ניקור ביופסיה של הכבד לפני ניתוח השתלת כליה. חולה עם מחלת סרטן פעילה או עם גרורות, חולה לב לא יציב או עם מחלה קשה של כלי הדם- אינם מעומדים רצויים להשתלת כליה, מכיוון שהניתוח והטיפול נגד הדחייה יכולים להחמיר את מצב מחלתם. בין התורם למקבל צריכה להיות התאמה של סוג דם. סוג דם O תורם לכולם, אך מקבל רק סוג דם O ,סוג דם AB מקבל מכולם, אך נותן רק לAB. לRH אין חשיבות, RH חיובי יכול לתת לחיובי או לשלילי ולהפך. יש גם צורך בהתאמת רקמות(סיווג רקמות כפי שהוזכר לעיל). בהשתלת כליה לא חייבים לכרות את הכליות המקוריות של החולה, אלא אם כן יש מחלה שמצדיקה זאת, כגון זיהום בכליה, יתר לחץ דם ממקור כלייתי עקשני לאיזון או כליות פוליציסטיות גדולות שמקשות את המהלך התקין של הניתוח. כל בדיקות ההאתמה מתבצעות כדי לנסות למנוע את דחיית הכליה המושתלת ע"י גוף החולה המקבל. דחייה היא תהליך שבו המערכת החיסונית של החולה תוקפת את האיבר החדש, שכן הוא גוף זר שהיא לא מזהה. הדחייה יכולה להיות מוקדמת או מאוחרת, לפעמים שנים מספר לאחר ההשתלה-דחייה כרונית.

ס לוי

New member
עלות השתלה

בוקר טוב אם השאלה התייחסה לעלול השתלה בחו"ל המחיר הינו בין 80 ל 100 אלף דולר תלוי במיקום תלוי אם מדובר על תורם חי או נפטר וכמובן לצערנו עניין של היצע וביקוש

loveu4evers

New member
בארץ

הייתי רוצה לדעת כמה עולה לעשות השתלה בארץ ואם זה קשור בחי או מת

ס לוי

New member
רשימת המתנה

"אין איזשהי עדיפות אחת של מטופל על משנהו ישנה רשימה שכולם מחכים בה באופן שווה! " הערה קטנה בכללי נכון אך כל מועמד נבדק לגופו של עניין ועפ"י מצבו הבריאותי האישי וישנם מועמדים המקודמים ברשימה עפ"י מצבם

D o r o t h y

New member
היי ../images/Emo140.gif

היי חנית, איזה יופי שהצטרפת. אנחנו מכירות, פשוט מתוקף העובדה שאני עושה דיאליזות באיכילוב. ברוכה הבאה .

D o r o t h y

New member
כן ../images/Emo70.gif

שלומי מצוין, תודה רבה. סוף סוף התחלתי את התהליך לקראת השתלה. הכל הולך טוב תודה לאל, זוכרת כמה צרות היו בהתחלה? אני מאד שמחה שאת פה. אל תיעלמי. טוב?

../images/Emo140.gifיופי..

ברור שלא אעלם.. אני כרגע גרה בקנדה אני בשליחות מטעם הסוכנות היהודית..כרגע, אני בארץ בגלל הרבה מבחנים שהיו לי באוניברסיטה..חשבתי לקפוץ לביקור בדיאליזה..מתי את נמצאת שם? אני מאוד שמחה שחלפו להן הצרות ומקווה שתעברי כבר את ההשתלה הזאת!

D o r o t h y

New member
אני בדיאליזה

בימי א' ג' ה' בערב. אשמח מאד לראות אותך, ואם את ב-JCC בטורונטו, יש לי חברה שיכולה להיות לך לעזר.

baby devil1

New member
נכון, אבל...

זה נכון שהשתלה עולה בין 80 ל100 אלף דולר שזה כולל את הטיסות, השהות, בית החולים, התרופות, הבדיקות לפני ואחרי וכד' אבל מכבי לדוגמא מציעה החזר של עד 85 אלף דולר חוץ מזה יש עמותות שעוזרות במימון ואף מוצאות תורמים, אבל באמת תורמים לא כאלו שסוחרים בחיים שלהם....

למעלה