שמנים ארומטיים

tut534

New member
שמנים ארומטיים

שלום , האם מישהו יכול לתת לי רקע על שמנים ארומטיים, וכיצד הם משמשים לטיפול - מה התכונות שלהם, צורת הטיפול, ומידע כללי, אולי אפילו אתר שמסביר על כך. תודה.

מצורף קישור

אי אפשר ללמוד קורס ארומתרפיה בפורום. צירפתי קישור מקווה שיעזור . אני מניחה שניתן למצוא ספר עם הסברים פשוטים גם בעברית .

ניצן 2

New member
אתר העוסק בשמניים ארומטיים.....

אתר מקיף בעברית שעוסק בהרחבה , בנושא הארומטרפיה הוא האתר של-מרכז שלוס. תוכל להגיע לשם דרך חיפוש בגוגל. באתר יש גם רשימה של קורסים שמועברים במרכז. כידי לך להציץ. ניצן.

למי ? לאיזה גיל?

השאלה כללית מדי . ההמלצה תשתנה בהתאם לגיל, אופן שימוש, מצב בריאותי וכו תן/תני עוד פרטים ואשמח לענות.

ניצן 2

New member
לפעמים נוצר הרושם............

כי שמניים ארומטיים,הם ליצירת אוירה, נותני ריח, ולא יוכלים לגרום נזק. אז,,,,,,, רגע, זהירות. השמנים הם בחלקם, ריחניים ונעימים אבל- בחלקם הם חזקים,ורעילים. במיוחד כאשר משתמשים בהם במריחה או עיסוי. יש לדעת ,שיש בניהם כאלה, שלאחר השימוש בהם אין להיחשף לשמש. יש בניהם כאלה שאסורים על בעלי לחץ דם גבוה. ויש שאסורים ללוקחים תרופות המכילות אספרין, ועוד.... אז ,,,,,,,, במבער, לריח- בכייף. למטרות אחרות, ממש כידי להתיעץ. ניצן.

שמנים אתריים.../images/Emo42.gif../images/Emo65.gif../images/Emo141.gif

שמנים אתריים הינם חומרי ניחוח חזקים אשר מיוצרים על ידי תאים מיוחדים בצמח ,במצב זה אין הם עדיין שמנים אלא תמציות. הם הופכים לשמנים אתריים אך ורק על ידי הפקתם בתהליך זיקוק,השמנים האתריים הם החלק הרוחני והכמוס ביותר בצמח,והם פועלים ברמה גבוהה ועדינה יותר מאשר הצמח כולו.לריחות יש השפעה רכה ואמיתית על המוח,והם משפיעים בקלות ובאופן ישיר על הרגשות והזכרונות. שימוש בשמנים באופן ישיר או עקיף(שלא בשאיפה ישירה)מאפשר חדירה למערכת הדם האמצעות הריאות,כמו כן ,השמנים נספגים מהר מאוד דרך העור, למרבית השמנים ,אשר לכל אחד מהם אכויות רבות ומורכבות,יש השפעה הרמונית על אדם בצורה כוללת ושלמה. משמעות הדבר היא שהם מסייעים להביא את האורגניזם ממצב של חוסר איזון והיווצרות מחלות ,חזרה למצב מאוזן המתבטא בבריאות ובהרגשה טובה. ניחוחם העדין של השמנים האתריים גורם הנאה רבה כאשר מוהלים אותם בשמני אמבט,שמני עיסוי או כאשר משתמשים בהם במבער שמנים המעשיר את האוירה בחדרי המגורים. ברוח המסורת של מרפאים בצמחי מרפא,מגדירה היום הרפואה ההוליסטית את המושג ארומתרפיה כשיטת טיפול בשמנים אתריים.שיטה זו מציעה מקור עשיר לכל המשתמש בה.,החל מתרופות ביתיות לטיפול עצמי במחושים קלים,טיפולים קוסמטיים לעור,מעוררים ארוטיים ומעוררים רגשיים,וכלה בשימושים טכסיים. חשוב מאוד למשתמש לדעת את השפעות הצמחים או להתייעץ עם ארומתרפיסט. שמנים אתריים(ארומטיים)הם חומרים מרוכזים ובעלי השפעה,אשר יש להשתמש בהם מתוך ידע והכרה. בחירה לא טובה או מינון לא נכון עלולים להיות מזיקים. אין להשתמש בשמנים במקרים של מחלת הנפילה,הריון,לחץ דם גבוה, יש שמנים שהם פוטוטוקסין,השמנים ממשפחת ההדרים,השימוש בהם ביום יכול לגרום לפיגמנטציה.יש שמנים שמותר לשימוש רק 2 טיפות בכל התערובת מאחר והם עוצמתיים. שמנים אתריים יש להחזיק מחוץ להישג ידם של ילדים. ויש לשמור את השמנים במקום קריר וחשוך. אשמח לכתוב על שמנים אתריים ושמנים צמחיים(שמנים מוליכים) בברכת יום טוב אביבה.

שמנים אתרים- תגובה לאביבה

אביבה ניכר מתוך מה שאת רושמת כי יש לך ידע ניחב בנושא שמחתי לקרוא ואני תמיד אשמח לשמוע עוד על ארומטרפיה זהו נושא שאני מאוד מתחברת אליו ויש לי בבית מלאי ענק של שמנים כ- 20 סוגי שמני בסיס ועוד כ- 90 סוגי שמנים אתרים ולכן אני אשמח לדעת איך וכיצד לא להרוס תערובת ...(זה בקשר למה שכתבתי לגבי כמות...) תודה לך ויום טוב

היי אורית ../images/Emo140.gif../images/Emo42.gif../images/Emo65.gif../images/Emo42.gif

תודה,גם אני מחוברת מאוד לשמנים."השמנים אהבת חיי". אשמח לעזור בכל עת. יום נעים
. אביבה.

שמן לפני השינה

לפי מייטב ידיעתי כדאי להשתמש בשמן לבנדר הוא מרגיע את כל מערכת העצבים, מוריד מתחים ועוזר לשינה טובה לשים טיפה על הכר, או על פינה בחולצה ולישון שנת ישרים לילה טוב

למעלה