שרשור היכרות

omri a18

New member
שלום לכולם !!

יש לי איי סי קיו כולם מוזמנים לבוא ולדבר איתי על המחלה צליאק,יש לי גם כבר מגיל שנתיים(היום 18)...אז תבואו... עומרי..

הי חבר'ס../images/Emo13.gif

בת 18 (עוד שבועיים וחצי) אובחנתי בגיל 5 בני משפחה-אין אבחנמה חד משמעית (לטנטי) התמודדות- נו.. רגילה..

Nimst

New member
בדיוק אוכלת ספגטי נ"ג

(איזה מגניב זה שיש לנו קיצורים משלנו שאף אחד אחר לא מבין, הא?) אני סתיו, בת 19 מת"א. האבחון היה לפני הצבא. גילו רמה גבוהה של חלבון בדגימת השתן בצו הראשון, וכמה חודשים לפני כן גילו לאבא שלי צליאק, אז החליטו שזו אופציה סבירה ועשו בדיקת דם. בדיקת הדם הראתה צליאק, והביופסיה לא הייתה חד משמעית. ממ.. זהו. פורום עם המון פוטנציאל, אמרתי את זה לתפוז כבר מזמן. בהצלחה

Nimst

New member
אגב

גם אני עושה בראוניז ללא גלוטן (אמרתי אני? התכוונתי לאבא שלי), וזה יוצא נהדר. אולי זה אותו המתכון.

שאלה לי אלייך אלפקה

עד שאובחנת - לא שמת
לבעיה כלשהי? כי לי נזכרו לבדוק את זה רק בגיל 20 (וגם אז התוצאה יצאה שלילית אבל עדיין...), וכל פעם אמרו לי שזה מוזר שבעיה כזאת מתגלה בגיל מאוחר יחסית (אפילו שזכור לי שהתלוננתי על הסימפטומים כבר בגיל 9, אבל לכי תסבירי). בקיצור, מה שאני מנסה להבין זה - איך נראו חייך לפני האבחון, ומה הביא אותך לבדוק את זה? מקווה שתספקי את סקרנותי.

עד האבחון

בעיקרון הייתי אנמית מגיל מאוד צעיר, אבל הייתי בטוחה שזה בגלל שהתזונה שלי כילדה הייתה גרועה (לא הייתי מוכנה לגעת בפירות ובירקות). לא היו לי בכלל בעיות גסטרו, אולי קצת גזים אבל לא משהו נוראי... הבעיות הרציניות של שלשולים וכיוצא בזה התחילו בצבא, ולמזלי "בורכתי" ברופאה צבאית רצינית מאוד - היא תמיד התייחסה לכל דבר שהגיע אליה כניסיון להוציא גימל ולא מעבר לזה. אני הגעתי אליה פעמיים בחודש להתלונן על כאבי בטן ושלשולים, והיא פשוט לא עשתה כלום. לא בדיקות, לא שלחה לרופא גסטרו. מדי פעם נתנה גימלים או "קלבטן". כשהשתחררתי הלכתי לרופא המשפחה שלי מלפני הצבא, והוא החליט ששווה לבדוק מה גורם לי לכל הבעיות הללו... ורק אז זה התגלה.

נשמע די דומה למה שהיה אצלי...

רק שבשלב די מאוחר של השירות שלי הגעתי לרופא אזרחי שבא לעשות מילואים, שבמקום להגיד "קחי אקמול" הקשיב למה שתיארתי וישר נתן לי הפניה לגסטרו ורשם לי בדיקות דם - כולל צליאק. הבעיה כאמור היא שהבדיקה יצאה שלילית, ככה שנשארתי עם הסימפטומים אבל בלי אפשרות לטיפול.

Inara

New member
לחפש אם זה לא משהו אחר

הי, אני אמא לבת צליאקית בת 22 שגם היא אובחנה בגיל בדיוק לפני הצבא. כדאי כאן לבדוק דברים נוספים, יתכן שזה לא צליאק. קנדידה זו אפשרות טובה. יש היום אפשרות לבדוק קנדידה בארץ. יש מכון בחיפה. יכול להיות פרזיטים אחרים כמו אמבה. כדאי לעשות בדיקות צואה. רושט

אפרת 0 2

New member
ציליאקית מגיל 12

שלום לכולם! אני כיום בת 20, לפני כשמונה שנים איבחנו אצלי ציליאק. האמת, שקיבלתי את זה בהלם נוראי ואת הביופסיה והכל. אבל היום אני כבר נשואה לבעל רגיל (ללא ציליאק) ואנחנו מסתדרים פשוט מעולה. לו יש את האוכל שלו ולי את שלי. האמת, שגם מסעדות לא חסרות. יש את הבורגר ראנץ' שעושים במיוחד לחולי ציליאק לחמניות ללא גלוטן עם המבורגר ויש פיצה 1+1 בת"א ור"ג שגם הם עושים פיצות ללא גלוטן לחולי ציליאק ואנחנו יוצאים המון גם למסעדות. אז במסעדה חלבית אני אוכלת למשל: סלט ירקות או אומלט ומבקשת שלא יוסיפו קמח (כי הם מוסיפים לפעמים) ובמסעדה בשרית אני אוכלת: צ'יפס (שימו לב שזה לא מטוגן עם משהו שמכיל גלוטן), חומוס, בשרים, סלטים ועוד... וממש לא חסר!יש גם היום מודעות כ"כ גדולה לרגישות הזאת שכל חנות שניה מוכרת דברים ללא גלוטן (כמעט בכל חנות טבע), ויש היום כ"כ המון דברים. אז בהצלחה לכולם. ואם יש לכם איזה שאלה או משהו, אתם מוזמנים לפנות אלי.

אפרת 0 2

New member
מתכונים ללא גלוטן

אם מישהו מכיר מץכונים ללא גלוטן או מסעדות טובות שחולי ציליאק יכולים לאכול שם תפרסמו בבקשה

למעלה