שתי שאלות חשובות

טל76011

New member
שתי שאלות חשובות

1. מתי הזמן המומלץ להחתלה ? לפני /אחרי/ באמצע האוכל ? 2. התינוקת שלי בת חודש . במהלך היום ישנה ואוכלת. ובלילה ? מתעוררת לאכול ומתעוררת לחיים.. בטיפת חלב המליצו לא להעירה במהלך היום (שינה = גדילה ) מה דעתכן ? איך עוזרים לתינוק לווסת יום ולילה ? אני משתדלת להאכילה באווירת לילה ללא שירה וריקודים אבל היא בעיניים פקוחות מסרבת להרדם או לחזור למיטה... תודה !!

אנדראה

New member
תשובות מנסיון

לגבי שעותה ערות של התינוק, גפן תהיה בת חודשיים בשבוע הבא ולאחרונה היא ישנה רוב שעות היום. בחודש הראשון היתה מאוד עירנית במשך היום ובלילה התעוררה פעמיים כדי לאכול. בתקופה האחרונה איכשהו יצא שהיא ישנה רוב היום ובלילה מוכנה לישון רק על הידיים. בהתחלה ניסינו להעיר אותה ביום כדי שתישן בלילה אך מאחר ולא הכי הצלחנו, הגעתי למסקנה שאם היא רוצה לשון רוב היום אין שום סיבה לא לתת לה כל עוד היא אוכלת כמו שצריך והחיתולים מלאים- הגוף שלה יודע יותר טוב ממני מה היא צריכה וברגע שלא יהיה לה טוב היא כבר תודיע לנו והמסקנה היא לזרום איתה- אם היא רוצה לישון הרבה שתישן, לא נורא, אם אני לא אשן בלילה זה יעבור ובסופו של דבר השעות שלה יסתדרו לבד איכשהו. אני סומכת עליה. בנוגע לחיתולים, אני לא מחליפה באמצע האוכל כי לעיתים היא עוד עושה פיפי או קקי כרבע שעה לאחר האוכל- אז בעיקרון אני מחליפה לה כשהחיתול מלא בפיפי או מיד אחרי שהיא עושה קקי כדי שלא תשאר מלוכלכת או כל שלוש וחצי שעות או ארבע שעות. תראי מה מתאים לך יותר, אין כללים בדברים האלו- רק הכי חשוב לשמור שלא ישארו עם חיתול הרבה זמן ולהשתדל שיהיו נקיים כדי גם בגלל ההגיינה וגם כדי שלא תהיה להם פריחה. בהצלחה.

darcp

New member
כמה תשובות

לי יש בת גדולה בת 4.5 ואותה החלפתי לפני כל ארוחה מה שגרר לעיתים החלפות מיותרות כי אחרי או תוך כדי אוכל היא הייתה עושה קקי. את בני בן ה 3.5 חודשים אני מחליפה או אחרי קקי או כשהטיטול מלא, יש לו שעות די קבועות לקקי כך שאם הטיטול מלא לפני האוכל ואני יודעת שזו הארוחה שהוא עושה אני מחכה ואם הוא לא עשה אני מחליפה לנקי בכל מצב. כמו שאנדראה כתבה לך, אין חוקים. אני אוסיף ואומר שבחודשיים הראשונים הוא היה עושה קקי בלילה ואם הייתי מחליפה לו הוא היה מתעורר לשעתיים כך שהשארתי אותו עם הקקי (אוי אני הולכת לחטוף פה מכמה אימהות...) עד הבוקר, כמובן עם המון המון משחה. לגבי היום והלילה, חשוב מאד להקפיד על האכלה או החלפה שקטה ללא רעש וכמה שאפשר במצב חשוך. אם היא לא עשתה קקי אל תחליפי לה כי זה ממש מעיר אותם. אי כן מעירה במשך היום לאוכל (עכשיו אני ממש אחטוף על הראש), האמת שאני מעירה לראות אם הוא רעב ורק כשהוא מבקש אני נותנת לו, אבל אני לא מאפשרת שינה ארוכה ביום. את הטעות הזו עשיתי עם ביתי והיום אני חכמה יותר... אבלזה גם קשור לילד מאד. אני גם חושבת שחודש זה ממש מוקדם לדעת יום ולילה. תמשיכי בהחלפות והאכלות שקטות ואם היא ערה השאירי אותה מעט בחושך "לשחק" לבד ואז נסי להרדים אותה כדי שעוד חודשיים היא תבין את ההבדל. וכן, אם את מצליחה נסי לא לתת שינה מרובה מידי ביום, שחקי איתה אחרי האוכל או לפני כלומר משכי את הזמנים. והכי חשוב תהני ממנה! בהצלחה

טל76011

New member
תודה ועוד משהו...

קודם כל תודה על התשובות לשאלות ויותר חשוב מזה - טוב לי לדעת שאין חוקים אחידים ונוקשים ואפשר ללכת עם הילד .. יש לי הרבה "יועצים" מסביבי ולמעשה אני מרגישה שאני מקבלת מהם הרבה מדי ביקורת ופחות מדי עצות שימושיות... לילה טוב, מקווה שבבוקר אוכל לספר לכן על החתלות מוצלחות בלילה...

darcp

New member
תשמעי ת כולם ותקשיבי רק לעצמך!

אין כמו אינטואיציה של אימא. שמעי את כולם כי לפעמים גם בביקורת אפשר למצא רעיון לטיפול וברוב המקרים גם אם הביקורת מעצבנת היא ניתנת בלב טוב, אז שמעי אך הקשיבי רק לעצמך. אף רופא או אימא אחרת, אפילו אם היא קרובה ואכפת לה, לא יכולה לומר לך מה טוב לילדך. בגלל הקושי בגידול ילדים כולנו "נופלים" לביקורת ולפעמים לוקחים את זה קשה. נסי לבחון את הביקורות, מה שלא מתאים צנזרי ואולי פה ושם תהיה ביקורת מעניינת. והכי חשוב דעי שאת יכולה לסמוך על עצמך ותמיד תדעי מה באמת טוב לילדך שלך כי את ורק את אימא שלו! לילה טוב ושקט

dage

New member
עזרה בויסות יום ולילה

מומלץ לחשוף לאור יום (לא שמש ישירה) במהלך היום למשל בשעת בוקר במרפסת או בגינה או בשעות הערב. זה עוזר לשעון הביולוגי "להתיישר" ולהבחין בין יום לילה. בלילה לעומת זאת חשוב לשמור על חושך ושקט (יחסי). נגה שלנו "התאפסה" כך על שנת לילה בגיל 5 שבועות באופן די ספונטני.

למעלה