תלונות הבת על הרגשת נידוי חברתי

תלונות הבת על הרגשת נידוי חברתי

אני אמא ל- 4 בנות. תאומות בנות 12 (ממש השבוע), בת 10 ובת 5. אחת מהתאומות, תלמידת כיתה ו', מתלוננת בזמן האחרון בפנינו ההורים וגם שוחחה על כך עם המורה, שהיא מרגישה שונה משאר חבריה וחברותיה לכיתה. מתלוננת שתלמידים משתיקים אותה בעבודות משותפות, חברות לכיתה לא משתפות אותה בהפסקה במשחקים. חברה אחרת מציקה לה כשהיא משוחחת בנחת עם חברה אחרת שלה. איך אני יכולה להרגיע אותה ולתת לה כלים להתמודד עם התחושות שלה? היא ילדה יפה, חכמה, תלמידה מאוד טובה בדרך כלל (המורה ציינה שלאחרונה ירדה מעט בלימודים ולקחה בחשבון את האפשרות שזה בגלל התלונות של הבת בתחום החברתי). אני חייבת לציין שדווקא יש לה חברה או שתיים שהיא מחשיבה כחברות טובות וקרובות וילדות מהכיתה שלה מתעניינות לגביה כשרואות אותי ברחוב. אבל היא אף פעם לא מזמינה חברות הביתה ולא הולכת לחברות וגם ממעטת להיפגש איתן אחרי הלימודים, אלא רק אם מדובר באיזה עבודה לבית הספר. התאומה שלה לפעמים נפגשת עם חברות אבל גם היא לא מזמינה הביתה ולא הולכת אליהן הביתה. האחות בת ה- 10 לאחרונה החלה להזמין הביתה ולפעמים הולכת לחברות. זה תמיד היה ככה, שהתאומות לא מזמינות ולא מוזמנות והאמצעית כן. אציין עוד שלפני כשנה התגרשתי מאבא שלהן ואני זאת שעזבתי את הבית וגרה קרוב, באותה שכונה ורואה אותן בתדירות גבוהה מאוד ומאוד מעורה בחייהן.

אמא,

נראה לי שהפורום המתאים לשאלתך הוא פורום היעוץ הפסיכולוגי,http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/anashim.asp?forum=52&pass=1 אני מקווה ששם תוכלי לקבל מענה לסוגיה. בברכה, דורון

למעלה