תפריט

raza2017

New member
תפריט

עברתי ניתוח טבעת אצל אבינח בשישי האחרון. בימים הראשונים הקפדתי לשתות רק נוזלים.. היה קשה.. חולשה מטורפת.. היום, עוד לא עבר שבוע מהניתוח ואני מצליחה לאכול מאכלים רכים.. יצא לי לאכול במבה ופירה וביצה מרוסקת עם קצת חומוס. האם תקין שהמאכלים האלה מצליחים לעבור לי ללא בעיה? האם קרה למישהו שהמאכלים הללו לא עברו? עוד שאלה.. קיבלתי דף מידע לאכילה לאחר סגירת טבעת.. רשום שם שלא אוכל לאכול הרבה מאכלים כמו: כרוב, חצילים, לחם... ועוד... האם הכוונה רק בימים הראשונים שלאחר הסגירה או הכוונה לכל החיים שלאחר הסגירה?

קובי ד11

New member
מנהל
תפריט

עברת ניתוח טבעת לפני כמה ימים הטבעת פתוחה לגמרי ולכן הכל יורד בלי בעיה , גם לאחר הסגירה הראשונה יכול להיות שלא תרגישי הגבלה ,במשך הזמן וסגירות נוספות תרגישי הגבלה ,יהיו דברים שירדו טוב ודברים שלא ירדו בכלל ,זה שונה ממנותח אחד לשני ,את זה תלמדי במשך הזמן , לסגור את הטבעת בחכמה שתאכלי ותקבלי את כל אבות המזון.שלא יגרמו חוסרי בויטמינים ,
בהצלחה!!!

קובי

אופירA

New member
מנהל
סביר שכל המאכלים האלה יעברו, ואף קשים מהם

הזהירות נובעת משתי סיבות:
א. כן, היו אנשים שהמאכלים האלה לא עברו להם.
ב. צריך להרגיל את הקיבה בהדרגה לאכול את המאכלים, גם אם היא מסוגלת לקלוט אותם אפילו כעת. המעבר בטבעת פתוח, אך הקיבה והוושט חולים מהעיוות שבוצע בהם, וצריכים להחלים בהדרגה.

המאכלים שאכלת הם בפירוש המאכלים שצריך לאכול בשבוע הנוכחי ומתאימים היטב החל מהיום החמישי לניתוח והלאה.
תמשיכי לאכול כל מה שכתוב בכלכלה רכה, וביום התשיעי-עשירי לניתוח תוסיפי גם דג טחון ובשר טחון (כלכלת השבוע השלישי).

את הפיסקה על המאכלים שלא תוכלי לאכול, הכתובה בדף המידע שקיבלת, תזרקי לפח לאחר שתקשקשי עליה עם טוש שחור ואימתני. הפיסקה מדברת על העתיד, ובמציאות אין שום חוק איזה מאכלים תוכלי לאכול בעתיד ובאיזו כמות. רק הקיבה שלך תוכל להגיד לך זאת, ורק בעתיד.
כל מאכל שעובר לך בטבעת מותר באכילה. למשל, אצלי כרוב וחצילים זה המאכלים שהכי טעימים ועוברים לי בקלות... שלא יבלבלו את המוח. שמענו על אנשים שיכלו לאכול לחם בקלות אבל התקשו לשתות מים, ואנשים שלא יכלו לאכול גבינה לבנה. זה לגמרי אינדיבידואלי.

הכלל הכי חשוב, הוא ללמוד את קיבתך ואת עצמך, בתהליך הסגירות ההדרגתי שיגיע החל מחודש לאחר הניתוח.
ועוד כלל חשוב, התייעצי איתנו בפורום/בטלפון לפני כל סגירה, שלא יבלבלו אותך רופאי האבינוחיה (=מרפאת אבינוח), שכבר גרמו בעצותיהם המוזרות להרבה מנותחים לחזור הביתה כשהם חנוקים ולא יכולים לנשום, ונאלצים לרוץ למיון כדי לפתוח את הטבעת. חסכי מעצמך חוויות מגעילות אלו, והיעזרי בדעתנו מניסיון רב.
איננו מחפשים להאיט את תהליך ההצרה שלך, אך עם זאת גם מבינים מה לא לעשות בשום אופן, כי התוצאה היחידה היא החוויה דלעיל, ואין בלתה. ולמרות זאת חלק מרופאי האבינוחיה ממשיכים להציע לחלק מהמנותחים את העצות שגורמות לה.

למעלה