2 שאלות שמדאיגות אותי , בבקשה עזרתכם

liatbo

New member
2 שאלות שמדאיגות אותי , בבקשה עזרתכם

שלום, בני הבכור בן 3 שנים ו-8 חודשים. נוהג למצוץ מוצץ אורטודנטי(אוונט). מאז היותו תינוק באופן קבוע, רק בחצי שנה האחרונה התחלנו לגמול אותו והוא שם מידי פעם וכל לילה בשינה. נוצר מצב שאין סגירה של הלסתות והשיניים הקדמיות והתחתונות לא נפגשות. מצורפת תמונה לייעוצכם - לא בשביל חוות דעת מקצועית. בנוסף, אנחנו שייכים לשירותי בריאות כללית שם מסרבים בכל תוקף לקבוע תור לילדים מתחת לגיל 4 שנים. לאחר מס' מאמרים וחוות דעת ששמעתי שמרגע צמיחת שיניים רצוי לקחת לבדיקת רופא, יצא שהילדים לא נבדקו לעולם (יש לו אחיות בנות שנתיים). האם לקחת לבדיקה??? או ללכת לרופא פרטי? תוכלו להמליץ על רופא מאיזו הקריות (צפון)?? הוא מצחצח שיניים בוקר וערב בקביעות. - אני מצחצחת לו. תודה! ליאת.

מצב נפוץ מאד

העיוות הנגרם על ידי המוצץ נראה כמו בצילום. כמובן שחשוב לראות רופא שיניים לילדים ומוזר מאד שהקופה אינה מאפשרת לכם. אחרי הכל זה בסל הבריאות והמדינה משלמת לקופות עבור השרות הזה. ככל הנראה אין רופאים מומחים בקופה ולדעתי יש מקום להתלונן על כך. מועד הביקור הראשון במרפאה אמור להיות בסמוך לבקיעת השיניים או גיל שנה. כדי שיבדקו וילמדו אתכם למנוע התפתחות בעיות כגון עששת ועוד. אנו לא ממליצים על רופאים בפורום

למעלה