ADHD וטיפול רפלקסולוגי

בסתיו

New member
הומיאופטיה בהריון

קודם כל ברכות לפורוםת רעיון מצוין. ושאלתי בנושא הומיאופטיה : האם מומלץ או אפשר לתת לאשה בהריון belladonna 30 היא בחודש שמיני ולפי הסימפטומים זו התרופה

naturopathy

New member
Somnambulism פירוש

היי ציקי תודה על המייל החמוד . מעתה תוכלי לשלוח את שאלותייך ישר לכאן שלחתי לך קישורית פירוש המילה Somnambulism סהרוריות (הליכה תוך כדי שינה) אם את רוצה לשתף בעוד פרטים אז בשמחה אגב ברפרטורי תוכלי למצוא כמה רמדיס מענינות אולי זה יתן לך כיוון

JamestylerKent

New member
הומיאופטיה בהריון

הגישה שלי היא לצמצם למינימום את מתן הפוטנציות בהריון כלומר לא לעשות טיפולים שאינם הכרחיים . אך מצד שני כשאשה בהריון חולה וצריך ואו אפשר לבחור בין תרופה כימית להומיאופטית אז ההעדפה שלי ברורה בלדונה כשניתנת למצב המתאים אין לה תחליף

esunshine

New member
שאלת ייעוץ לגבי ספר מסוים../images/Emo63.gif

מישהו מכיר את הספר רפואה מעולם אחר-אלפרד סיאבסקי..האם שווה לחפשו? תודה ובהצלחה בפורום החדש!!

ADHD וטיפול רפלקסולוגי

שלום לבקשת חברה התחלתי לטפל בבנה נער בן 14 המאובחן כ ADHD המתבטא באי שקט, התפרצויות זעם, בעיות שינה, טיקים,ועוד.... הסכמתי בשמחה ואנחנו כבר סופרים טיפול מס´ 5. כיוון שאין לי נסיון עם נוער וילדים עם בעיה כזו, אני לא יודעת למה לצפות במהלך המפגשים הבאים, כמה מפגשים?, כיצד לבדוק את ההתקדמות,? אני מוכרחה לציין שהנער מגיע בשמחה, למעט הפעם הראשונה הוא מצליח לשכב 45 דקות רצופות (למרות שהוא זז המון, לא מצליח ממש להיכנס להרפיה, שלא נדבר על לעצום עניים,) קשה לי לקבל ממנו תגובה לאיך הוא מרגיש, מה הוא רוצה, נעים לו, הוא פשוט עונה בכן, בסדר, טוב, ולא. הייתישמחה לקבל עצות איך להמשיך את הטיפול או לקחת אותו צעד קדימה? לשמוע ממי שיש נסיון באבחון ספציפי זה. טוב זהו בנתיים יצא לי קצת ארוך ואולי מבולבל. שיהיה לנו לילה מבורך

ADHD וטיפול רפלקסולוגי

Attention Deficit Hyperactivity Disorder (ADHD). הפרעת הקשב וההיפראקטיביות היא הפרעה נוירולוגית אשר גורמיה לא ממש ברורים עדיין הסימפטומים כוללים שלושה תחומים עיקריים: שהם ליקויי קשב, קשיי שליטה בדחפים (אימפולסיביות) והמרכיבה תנועתי – היפראקטיביות. בנוסף לסימפטומים אלו לכל ילד סימפטומים נלווים מיוחדים. אז מה עושים בטיפול רפלקסולוגי: אני מניחה שבמהלך הטיפולים שעברו זיהית מערכות ואיברים אשר בהם נצפית חולשה מיוחדת או "חסימות" אנרגטיות . אזורים אלו מספרים לך מה יהיו התוספות הטיפוליות הייחודיות לנער הזה . מניסיון, ברב המקרים מערכת העיכול , הסרעפת, עמוד שדרה צווארי נראים ומרגישים כבעייתיים . ככלל כאשר מטפלים בתסמונת זו יש להדגיש: א. את הטיפול במערכת העצבים המרכזית והיקפית כמו גם איזון של מערכת העצבים האוטונומית . ב. המערכת האנדוקרינית – איזון המערכת . ג. טכניקות הרגעה והרפיה . מאד כדאי להמליץ על שינויי תזונה ואם חסר לך הידע אז הפני למומחה בתזונה . הרפלקסולוגיה אכן תוכל לתרום רבות לבריאותו של הנער אך מניסיון מצטבר של מטפלים רבים בדרך כלל כשיטה בלעדית היא אינה מספקת. בכל מקרה זה נפלא שאת מטפלת בו ואל תתייאשי מחוסר הפתיחות שלו הוא גם בגיל ההתבגרות וזה גיל לא קל בכל מקרה . אנא המשיכי לספר לנו על ההתקדמות .

תודה ועוד משהו

שמחתי לקרוא שאכן ההדגשים שציינת זה מה שאני עושה עם הנער,אני עדין לא מצליחה לאבחן אלו תוספות טיפוליות הוא צריך אם בכלל. למרות שאני מוצאת את עצמי עובדת גם על מערכת תנועה בעיקר מפרקי כתף וירך. הייתי רוצה להתיעץ על תחושה שלי במהלך הטיפול. כשאני מטפלת בנער הרגליים שלו נמרחות על המיטה, ממש תחושה של ג´לי, כשאני מרגישה שמידי פעם ממש צריך לאסוף אותם אל הכרית. גם בזמן העבודה על כפות הרגלים התחושה היא של רכות עד נזילות ממש, ושאפשר להיכנס בלי סוף. כפי שציינתי בהתחלה כיוון שהנער לא מגלה פתיחות. ואני לא יודעת איך הוא מרגיש באמת. יש אצלי את התחושה של הרמת ידיים , וויתור, מין תעשו מה שאתם רוצים, זו התחושה שלי מהנימרחות והנזילות שלו. וואוו זה הולך להיות ארוך, תסלחו לי, ברצוני לציין שהנער כבר ניסה טיפולים אחרים שיאצו, פירחי באך, פסיכולוג והתנגד בתוקף להמשיך, לרטלין יש לו ראקציה לא טובה ולכן הפסיקו(למזלו) כך שכרגע אני הדבר היחיד שהוא מסכים, ואני מאוד שמחה לעזור. אשמח לשמוע חוות דעת על התאור שנתתי, ולגבי התחושות שלי. נכון בתזונה אני לא כל כך מבינה, אבל בשלב זה אם אשלח אותם לעוד מטפל הם פשוט יפסיקו להגיע. אז מתוך מאמרים שקראתי החלטנו להוריד שוקולד קרמבו(הוא היה אוכל6-7 ביום) שימורים, והוא משתף פעולה יפה מאוד השבוע הוא אמר לי לא אכלתי בכלל קרמבו. אשמח לשמוע ממומחים לתזונה בפורום. (אני יודעת שזה לא במקום, פשוט עד נארכוש את אמון המשפחה). רציתי להוסיף עוד משהו קטן בעצת חברה העוסקת בארומתרפיה, נתתי לו את שמן המנדרין, האם שמה לו כל בקר על דש הבדג, ובלילה על הכר. ומדווחת שהוא מגיב לריח טוב, הוא אפילו ישן טוב יותר. מה אתם אומרים? טוב אז בנתיים מספיק עד לטיפול הבא.

naturopaty2

New member
ADHD המשך

בדרך כלל לפי מיטב הכרותי ילדים עם ADHD הם כמו "סברס" דוקרים וקשים מבחוץ ורכים עד מאד בפנים, אלה ילדים עם רגישות בלתי רגילה וחיישנים לסביבה + כושר הקליטה שלהם את הסביבה הוא ממש מדהים לכן יש חשיבות גדולה לכך שהאנרגיה שתשדרי לו במהלך הטיפול היא רק של אהבה ללא חששות, תנסי לברר איתו מה הוא אוהב (בעלי חיים וכד´) ודרך זה לפתח איתו שיחה על עצמו תוך כדי הטיפול. השיפורים והשינויים הנראים לעין אצל ילדים כאלה הם מאד " קטנים " כביכול אבל בעצם עצומים, המשיכי כך בלי להתייאש אנחנו איתך ורד רונבליט

בקשר לשמנים ארומטים

שמן מנדרין הוא בחירה טובה כשמן מרגיע ומתאים מאד לילדים לא לשים ישירות על העור ולא למרוח על העור ולהחשף לשמש מאחר והוא פוטוסנסטיבי . על בגד אין שום בעיה . שמנים רבים טובים להרגעהוחשוב אגב מדי כמה זמן להחליף את השמן או תערובת השמנים . להרגעה לפני השינה את יכולה להמליץ גם על : לבנדר,קלרי סייג´,סנדלווד להרגעה לשעות היום (מרגיעים אך לא גורמים לנמנום) ברגמוט, פטי גרין,גרניום וכמובן רבים אחרים . את יכולה גם את העיסוי הרפלקסולוגי לבצע עם שמן בקרם . טיפה אחת תספיק .

רחל המון תודה../images/Emo24.gif

על החיזוקים והמידע, אני נוהגת לשלב שמנים בטיפולים שלי, כך שאני לומדת על ההגבלות וההזהרות בעבודה עם שמנים. בנתיים בכוחות עצמי ומחברים . עד שיתאפשר לי לקחת קורס רציני. אני כבר עייפה להיום אז לילה שקט וחלומות נעימים.

מדברייך נשמע שהילד ´ללא גבולות´

המשמעות היא, שהוא חשוף מאוד לגירויי הסביבה ללא יכולת להפריד עצמו מהם. עוד ייתכן, שהוא אינו מבחין באיפה הוא מסתיים והעולם מתחיל. מצב כזה, יכול ליצור אי שקט נוראי, מצב כזה יכול גם לכאוב מאוד ואפילו להיות מתסכל עד כדי תגובות חסרות סבלנות ואפילו אגרסיביות משהו. זה בוודאי אינו משאיר מרחב ללמידה ושיתוף פעולה עם הסביבה. המון שאלות יש לי: איך הוא מבחינה חברתית? מתי הוא אובחן? אני שמחה שגופו לא אהב את הרטלין. מי יודע? אולי התנהגויותיו תורגמו בטעות לאיבחון שניתן? האם ניסית פרחי באך? לדעתי, זה יכול להשתלב מאוד טוב עם מה שאת עושה. תזונתית, כדאי בשלב ראשון להוריד שוקולדים, קולה, קפה/תה ; סוכרים ; צבעי מאכל כדאי להמליץ על פעילות גופנית כלשהי לרכישת שליטה בגוף משהו כמו: טאי צ´י או יוגה בתנאי שהמורה ער למצבו. אם שיטות אלו איטיות מדי עבורו, אפשר להתחיל עם אומנות לחימה אחרת. את מוזמנת להתייעץ בפורום אמנויות לחימה האם עבד אי פעם עם חימר? - כדאי לשקול - זו פעילות מקרקעת ומחברת פנימה. הצעתי כאן מספר כיוונים - כמובן שאל תפגיזי אותו בכולם במכה. נסי לגשש מה כבר ניסו, מה הוא אוהב לעשות ואז תוכלי להמליץ בהתאם. הכיוון הוא לחדד את הגבולות שלו בתוך העולם. אור ושמחה, והמון אהבה, נאוה

תודה נאווה ושימי לב

אנחנו תמיד שמחים לראות ולשמוע אותך . מספר נקודות לתשומת ליבך : מאחר וזהו פורום ממוקד למטפלים שונה במהותו מהפורום לרפואה משלימה שאת רגילה לענות בו ולהיות משתתפת פעילה (כל הכבוד). השיח בפורום זה אינו מתן הרצאות מקיפות על האופציות הכלליות והרחבות (בשונה מיעוץ למשתמש) נבקש להתמקד ביעוץ והכוונה מקצועיים ממוקדים. נקודת המוצא של פורום זה שהבסיס ידוע למטפל ואם אינו ידוע אז הפורום אינו תחליף למסגרת ההוראה הנחוצה .

אני דוקא הייתי רוצה לשמוע עוד.

כמטפל, הרחבת שדה-הראיה שלי היא בדיוק מה שאני מצפה לו בפורום. הכוונה ממוקדת ממילא אינה אפשרית בלי הכרות מקרוב עם המטפל והמטופל.

משיחה עם אימו

ניתן להבין שמבחינה חברתית,הוא בסדר הנער עוסק בפעילות ימית ספורטיבית גלישה. למעשה הגלישה זה הדבר הכי חשוב בחייו היום, הילד אובחן לפני שנה בערך אולי קצת יותר. תמציות באך לקח לפני שנה ולא התמידו. השבוע אני נפגשת אם האם, אז אני אדע ואבין יותר. על הילד , על המסגרת המשפחתית, ואשמח לשתף אתכם. לגבי תזונה, באמת הורדנו שוקולדים, והוא ממש משתף פעולה, כיוון שתזונה זה לא הצד החזק שלי , ואני לא בטוחה שבשלב זה הוא ירצה ללכת למטפלים אחרים, אז אני שמחה ומודה על הטיפים שנותנים לי. את מוזמנת לשאול את כל השאלות שעולות לך ואני אשמח לענות,ולהתעשר מידיעותייך. באהבה יפה

שיחה עם האם - דרך נהדרת לקבלת מידע

יפה, כל מידע על ילדותו ועל ההיסטוריה של הסימפטומים, הוא מידע חיוני. את יכולה לבקש מהאם לכתוב לך - לא חשוב כמה ארוך, רק שיהיה מפורט - זה יחסוך לך המון זמן ובמקביל יהיה עבורה תהליך מדהים של התבוננות. כל מידע מלפני ההריון (מתוכנן / לא מתוכנן ; רצוי / לא רצוי ; היחסים בינה לבין בעלה לפני ההריון, בהריון ועד להתפרצות הסימפטומים, כולל בתקופות של החרפה ברורה) כל חוויה טראומטית (פיזית או רגשית) שלה, של ההריון או של התינוק מרגע ההתעברות ועד לגיל שנתיים. אח"כ רק דברים משמעותיים מאוד. באיזה גיל נמסר לראשונה לטיפול חיצוני (מטפלת / משפחתון / מעון) אם היו ילדים אחרים בבית כשנולד ו/או בשנות חייו הראשונות - חשוב לתשאל על מערכות היחסים איתם. חשוב לשים לב אם יש קשר בין לידת אח לבין התפרצות הסימפטומים. אי אפשר לפרט כאן את כל השאלות האפשריות בתשאול מסוג זה, אבל את מחפשת למעשה, טריגרים שתאימים להתנהגותו. עדות לארוע שיכול ל יחסים ובעיות מיוחדות עם גננת / מטפלת ודמויות מיוחדות אחרות בחייו קצב התפתחות וסדר ההתפתחות ובמיוחד - האם זחל? ... הבנת את הרעיון... בקשי מהאם לשפוך בכתב, בבית כל מה שאפשר (אפילו במחיר דחיית הפגישה ביניכן. אח"כ, עם הניירות ביד, שאלי כל מה שעולה לך. זו הדרך המקיפה ביותר בזמן הקצר ביותר. אם יהיה מידע שלא ממש תדעי מה לעשות איתו, תשאלי - הרי בשביל זה אנחנו כאן - לא? לגבי התזונה, השינויים צריכים להיות בעדינות לא טוב לנער מדי את עולמו. קודם תגיעי להפסקת כל מה שכתבתי בהודעה הקודמת במקביל, שאלי אותו אם הוא יכול ורוצה לרשום כל מה שהוא אוכל ושותה לאורך 3 ימים. זה ייתן מידע על תזונתו ואז אוכל לסייע לך להתאים אותה, לאט. אחלה שאת מוכנה להיכנס לכזאת הרפתקה. היי ערה לשינויים, כי האחריות גדולה ואת בטריטוריה לא מוכרת. סמכי על האינסטינקטים שלך כמטפלת, כרפלקסולוגית - הם הנכס הכי חשוב שלך. ולסיכום, שאלי על כל דבר שאת לא בטוחה לגביו. אולי זה ´כלום´ ואולי זה ´מאוד משמעותי´ בהצלחה!!! אור ושמחה, והמון אהבה, נאוה

שמש א

New member
שני מאמרים

שני מאמרים בנושא היפראקטיביות (אמנם עם הרבה אספקט של הרפואה הסינית) נמצאים במאגר המאמרים של הפורום לרפואה משלימה של תפוז.

למעלה