מזל טוב לפורום החדש ויש לי שאלה

../images/Emo140.gifמזל טוב לפורום החדש ויש לי שאלה

בתי בת שנתיים ולא מוכנה לצחצח שיניים. ניסינו לבקש, לנסות לצחצח ביחד (כדי שתחקה אותנו) ולהפוך למשחק... וכלום לא עזר. היא לא מוכנה לצחצח. לפעמים היא כאילו מצחצחת ובעצם רק מוצצת את המשחה ולא מוכנה שנצחצח לה. האמת היא שבחודשים האחרונים כבר הפסקנו לנסות, אבל היות והחלטנו שממחר מנסים שוב אשמח מאד-מאד לשמוע טיפים מנסיונכם. אולי רעיונות חדשים שעדיין לא ניסינו. כמו-כן, האם כדאי להביא אותה לרופא שיניים לביקורת ? (קראתי כאן שכעת ממליצים לבוא לפני גיל שנה..) איך משכנעים ילדה בת שנתיים לפתוח את הפה לרופא ושהוא "יחטט" בשיניים? תודה מראש !

צחצוח שיניים

גיל שנתיים הוא הגיל הקשה ביותר להתחיל לצחצח לילד שיניים כיוון שהם מתעקשים לעשות הכל לבד. לכן מומלץ להרגיל את הילד מבקיעת השן הראשונה, שהצחצוח מתבצע על ידי ההורים מדי יום וזו שגרת החיים. (כמו שצריכים להתרחץ וחייבים לשבת בכסא בטיחות ). כעת ניתן ל"אלף" את הילדה בדרכים שונות. חשוב שבתכם תקבל את המסר שהצחצוח חשוב לכם ואין ברירה אלא לאפשר לכם לנקות לה את השיניים. כל הורה ימצא את הדרך המתאימה לו ולטמפרמנט של ילדו. אני יכול לתת הצעות ובודאי תשמעו רעיונות שונים שאחד מהם יצליח גם לכם. דרך אחת היא מתן חיזוקים חיוביים (מדבקות,הפתעות,מתנות) בכל פעם שמנקים לילדה את השיניים. ניתן לתת משחה טעימה או באריזה יפה או מברשת מעניינת שיתנו מוטיבציה. ניתן להראות תקיפות(אבל לא הכאיב) וכן הלאה והלאה. באשר לביקורת הראשונה. אין צורך לשכנע את הילדה, מספרים לה שהולכים לרופא השיניים ולא יותר, כיוון שלרוב התיאורים המרגיעים של ההורים רק מלחיצים את הילד, מביאים אותה למרפאה ורופא/ת השיניים לילדים צפוי ליצור ערוץ תקשורת עם הילדה אשר יוביל לשיתוף הפעולה. הבדיקה בתוך חלל הפה עצמו (בגיל זה) אמורה להמשך מספר שניות בלבד ואינה כרוכה בכאב. גם אם הילדה בוכה (ובכי היא צורת התקשורת השכיחה ביותר בגיל זה) הילדים לא חווים אי נעימוות כלשהיא ונרגעים מיד עם קבלת המתנה. ילדים רבים בגיל שנתיים ואף פחות מזה סובלים מעששת (חורים) וללא ספק טיפול שיניים בגילאים אלו הוא חויה פחות נעימה מהבדיקה. חשיבות הבדיקה מתוארת בדפי האתר

למעלה