מקווה שזה קשור לפורום....

../images/Emo242.gifמקווה שזה קשור לפורום.... ../images/Emo242.gif

מכירים את הכאב הזה שמקבלים באמצע הלילה ובגללו מתעוררים של השריר התפוס ברגל - בעיקר בשוק? זה קורה לי לאחרונה הרבה יותר מאי פעם... פעם בכמה שבועות אני מתעוררת בוכייה וזועקת מהכאבים, באמת שזה הכאב הכי גדול שיצא לי לחוש בחיי. זה כאב של חוסר אונים, אין לי מושג מה לעשות איתו ואיך להעלימו - וכל זה קורה בלילה, כשאני הכי שפוכה, לא צלולה בגלל העייפות ומתה לחזור לישון. ממה זה נובע? האם אני היחידה שזה קורה לה בכזו תדירות? מה בכל זאת אפשר לעשות כדי למנוע? ומה עושים עם הכאב של ה"תפוס" שנשאר כמה ימים גם לאחר מכן? אני ממש מתקשה לישר את הרגל עד הסוף וכשאני דורכת זה כואב ויש הרגשה של גיד שנקרע או משהו כזה.... אשמח להצעות...

אסתר84

New member
הי

יכול להיות ביטוי לחוסרים בגוף. מגנזיום למשל. תעשי בדיקות דם.

היי

מכירה את הכאב הזה ..אוייש הוא כואב מאוד
גם אצלי יש תקופות שבהן השריר נתפס לי כמעט כל לילה והכאב נמשך ימים ספורים לאחר מכן. הכאב נובע מהצטברות של חומצה לקטית באזור. המשמעות היא שבאותו מקום התרכזו לנו אלקטרונים. ריכוז של אלקטרונים עם מטען שלילי יוצרת חוויה של כאב. שמתכווץ שריר, השריר מרכז במקום אחד חומצה לקטית (שנותנת את תחושת הכיווץ) ומבחינה חשמלית הוא אוסף לשם אלקטרונים. בכדי להעביר את הכאב יש צורך לפזר גם את החומצה הלקטית וגם את המטען החשמלי. מה עושים כדי לשחרר את הכאב .. 1. ליישר את הרגל לאחוז את כף הרגל ולמתוח את האצבעות כלפי פנים [יד אחת על האצבעות משכי אותם לכיון הגוף יש שניה על העקב שנותנת את ההתנגדות. 2. לאחר חצי דקה שעשית את מספר 1 , רדי מהמיטה ולכי קצת על הרגל הניעי אותה. 3. חזרי למיטה ועסי את אזור השוק בצורת שמונה שוכב [צורת האין סוף] ממש ציירי עליה עם האצבעות את השמונה, העיסוי בצורה זאת יפזר את המטען החשמלי ויפזר טוב יותר את החומצה הלקטית. מאחלת לילה שקט ... שרון

shoshik3

New member
שריר תפוס ברגל...

כיווץ שריר זה יכול לנבוע מסיבות שונות כגון חוסר אשלגן או קלציום בגוף (דרושה בדיקת מעבדה בנושא) כיווץ זה הינו תופעה שכיחה אולם מתגבר במצבים שונים כגון נשים בהריון. לפי הידוע לי לא ניתן למנוע. פתרון מיידי לרגע הכיווץ- לעמוד יחפה על הרצפה במידה ותעמדי באופן מיידי הכאב לא אמור להמשיך אחר כך.

למעלה