בוקר טוב! הודעה שמחה עופריק ofrik והיא

o f r i k

New member
שלום לך ממממושקא

לגבי סדר יום - סדר יום הוא תלוי בן אדם ועל כן מאוד אנדיוידואלי. כדי להמליץ לך על סדר יום, אני צריכה להכיר אותך יותר טוב. את צריכה לבדוק עם עצמך - איזה סוג בן אדם את? *האם קשה/קל לך לקום בבוקר? (כדי לדעת מתי הזמן האידיאלי עבורך כדי לתרגל). *האם את תלמידה/עקרת בית/סטודנטית/אישה עובדת/אמא? מתי יש לך זמן פנוי כדי לשלב תירגול (אפילו של חצי שעה). *האם את טיפוס שאוהב אירובי?מתיחות? משקולות? מנוחה? יש סגנונות שונים של יוגה ובכדי להתחבר לסגנון הנכון עבורך כדאי לדעת איזה טיפוס את? טיפים לרוגע - נשימות מלאות הן טיפ מצויין לרוגע- ואפשר להוסיף גם צלילים בזמן הנשיפה (למשל את הצליל MMMMM) את תוצאות המחקר לגבי PCO פירסמתי כאן במצגת גדולה (את המצגת הכנו מספר מורות ליוגה במסגרת לימודים). אני אבקש מהמנהלת להעלות אותה שוב. לגבי מורות ליוגה - איפה בצפון את גרה? באיזור חיפה? באיזור גבעת עדה? או צפונה יותר? את יכולה לשלוח לי מסר. לגבי העזרה - ההתענינות שלי בנושא החלה - כאשר התבקשתי להכין עבודה במסגרת הלימודים על תסמונת כלשהי, ובחרתי ב - PCO מאחר וגם אני אובחנתי מאוד מוקדם בחיי כ"בעלת PCO" ופה בפורום עזרו לי מאוד באיסוף חומר. את מוזמנת להמשיך ולשאול. עפרה

minimousegi

New member
../images/Emo41.gifבוקר טוב! הודעה שמחה עופריק ofrik והיא

המומחית יוגה אם מישהי רוצה לשאול שאלות היא תשמח לענות...אז שוט! והרבה הרבה תודה לעופריק

minimousegi

New member
כל הכבוד לעופריק שמוכנה לעזור לנו לי דווקא

מתאים יודגה במיוחד שאני לחוצה והיסטרית חצי מהזמן

אהלן!

תגידי את מקבלת את המיילים שאני שולחת לך?! יש לי שאלה לגבי תרגילי יוגה שעוזרים לשפר את הנשימה- כניסת אויר לריאות ואם יש לך המלצה על תרגילים שעוזרים למע' העיכול.. תודה

o f r i k

New member
הי כנרת

לא קיבלתי את המיילים שלך כי אני לא משתמשת במייל שנתתי לך יותר. את מוזמנת לכתוב לי מסר במקום. לגבי תרגילי נשימה,אני ממליצה לתרגל עם מורה כדי לקבל דגשים באופן אישי ( יש המון סוגים של תרגילי נשימה לכל מיני מצבים). כבסיס התחלתי את יכולה לתרגל מחזוריות של נשימה. הדבר הראשון שצריך לזכור בנשימה הוא שכדי להכניס קודם כל צריך להוציא. ולמה אני מתכוונת.... דמייני כוס מים מלוכלכים. כדי להכניס מים נקיים לכוס, ראשית יש לשפוך את המלוכלכים כדי לפנות מקום לנקיים כך גם עם הנשימה - ראשית יש לנשוף את האוויר מהריאות (אוויר שעבר סירקולציה בכל התאים, רווי בפחמן דו חמצני). כדי לפנות מקום לאוויר נקי, רווי בחמצן, להיכנס (באמצעות השאיפה). ביוגה ההמלצה היא לנשוף ולשאוף דרך האף - אבל אם את מתקשה, נישפי דרך הפה ושאפי דרך האף. זה התרגיל הבסיסי והראשוני - לתרגל מחזוריות של נשימה. נשיפה ולאחר מכן שאיפה = נשימה אני ממליצה לשבת בישיבה נוחה (אפשר להישען על קיר, ולשבת על כרית), או לשכב על הגב, כאשר הרגליים ישרות או כפופות. להניח את הידיים משני צידי הטבור, כאשר האצבעות קרובות זו לזו. לנשוף - להוציא את האוויר (האצבעות יגעו זו בזו). לשאוף - להכניס אויר (האצבעות יתרחקו זו מזו). יש לשאוף לא "מלוא הריאות" אלא עד 75% לערך מקיבולת הריאות, כדי שהנשימה תהיה שוטפת ולא מאומצת. אפשר לספור בקצב מסויים - נניח עד 3 ובמשך הזמן להגדיל את הקצב. לנשוף בקצב של שלוש- 1 2 3 לשאוף בקצב של שלוש - 1 2 3 לגבי מערכת העיכול - 1. יש תרגיל מצויין שנקרא הכובסת (ישיבת כריעה) וכן תנוחות כפיפה לפנים ותנוחות בהן יש פיתולים. אבל אני ממליצה על התנוחות בתוך תרגול מלא, כדי לא לגרום נזק לגוף. 2. כדי "להניע" את מערכת העיכול, אפשר לשתות מים שהושרו בהם שזיפים ולהוסיף סיבים לתזונה (ובכלל לשתות המון מים). 3. לפעמים תקיעות של מערכת העיכול נגרמת בגלל "תקיעות נפשית". כלומר, שהנפש טרודה, והגוף לא רפוי בגלל מתחים אפשר שמערכת העיכול תאותת לגוף ע"י עצירות שמשהו לא תקין - נשימות מלאות הן דרך מצויינת להרגיע את הנפש ולהרפות את הגוף. בהצלחה עפרה

ספרייט 7

New member
שלום OFRIK ותודה על הקדשת הזמן..

האם בתור אחת שמאובחנת גם כ-PCO רואה שיפור כשאת מטפלת ביוגה? למשל במחזור לא סדיר והעדר ביוץ, או ביוצים קיימים אבל לא סדירים? תודה רבה ..

o f r i k

New member
כן כן ושוב כן

אני זוכרת שבגיל 16-17 הלכתי לראשונה לרופא נשים בגלל מחזורי וסת לא סדירים. היו תקופות של שלושה חודשים שהווסת לא היתה מגיעה, או תקופה של וסת ארוכה מאוד ורציתי לדעת למה (לפעמים הרופא היה נותן לי תרופות הורמונליות כדי שהוסת תגיע או מציע שאשתמש בגלולות על בסיס קבוע). אז הרופא אמר לי בפעם הראשונה שאני פולציסטית וכנראה אתקשה להיכנס להריון. הוא אמר את זה בחוסר רגישות, בצורה הכי מגעילה שיכולה להיות ושנים סחבתי את הידיעה שאתקשה להיכנס להריון ושמשהו לא בסדר בי. בגיל 25 התחלתי לתרגל יוגה בצורה סדירה. אני לא יכולה להגיד לך שהוסת ההפכה להיות סדירה ב100% אבל היו מספר שינויים: ראשית - הייתי יותר רגועה נפשית לאחר התירגולים ובגוף היתה אנרגייה אחרת - אנרגיה זורמת - מי שמתרגל מכיר את ההרגשה. שנית - עשיתי מספר שינויים בחיים שלי (בין היתר שיניתי מיקום מגורים ומקצוע)כדי להפחית רמות מתח ובכדי להרגיש טוב עם עצמי. שלישית, למדתי לזהות את ימי הביוץ שלי בתוך הכאוס של ימי המחזור בעזרת שיטת המודעות לפוריות. רביעית, גיליתי שיש לי מחזורי וסת של 42 - 36 ימים. אבל שיש איזה סדר כללי. ו.... נכנסתי להריון ראשון אחרי חצי שנה של ניסיונות (ומיד אחרי הלידה רציתי עוד פעם). ולהריון נוסף שלא התפתח. ובימים אלה אני בהריון נוסף. את דבריו של הרופא חסר הרגישות אני נושאת איתי לכל מקום - וכל פעם שאני מסתכלת על הילד שלי או על הבטן - אני חושבת לעצמי - אם הייתי יודעת אז, את מה שאני יודעת היום - כמה עוגמת נפש היתה נחסכת ממני. דברי הרופא אינם דברי אלוהים. הכל יכול להיות.

ספרייט 7

New member
שיואוו מדהים..

את ממש מעודדת.. ההריונות הם טבעיים? לי ב`ה יש בת אחרי חודשיים נסיון ולא ידעתי בכלל על התסמונת הזאת כלום.. ירדתי 12 ק`ג. מחזורים בין 30 שברתי שיא של 42 יום החודש, ביוצים לא סדירים וקשים לזיהוי אם זה בלי מעקב זקיקים ובדיקת דם פרוג`. האמת אני בלחץ שזה לא מגיע ובמתח ואני חייבת רוגע.. אני מאזור המרכז.. האם יש משהיא מאזור פתח תקוה? מה עלות המחירים? וכמובן יוגה אז בדרך רוחנית ולא הפוך.. תודה רבה על התשובה המהירה!

o f r i k

New member
../images/Emo30.gifשולחת לך מסר לגבי מורה

ובנוגע להריונות - כן - באופן טיבעי.

randomalit

New member
אני אשמח להמלצה על מורה

בחולון, אם אתה מכירה. תודה על המצגת.

randomalit

New member
האמת שדרך הקישור לאתר

שהיה במצגת מצאתי שתי מורות שייתכן ועובדות בחולון. תודה! :)

למעלה