יצירת אילוסטרציות בפלאש - המאמר

../images/Emo41.gif יצירת אילוסטרציות בפלאש - המאמר

קודם כל אני חייב לציין שהמאמר הזה מיועד ליצירת איורים בפלאש בשיטה שלי.. (אתם יכולים להציץ בעבודות שלי בדפים האחרונים פה.) טוב, בוא נתחיל.
שלב 1: קודם כל עליכם תחילה לבחור תמונה שברצונכם להפוך לאיור. את התמונות שאני משתמש אני לוקח מאתר בשם פיקטור שדורש הרשמה קצרה לפני שאפשר "לקחת" תמונה. חפשו תמונה של פנים (Face) או של ילדים, גברים או נשים. שמרו את התמונה במחשב שלכם וזכרו איפה שמרתם אותה.

../images/Emo26.gif שלב 2

פתחו את תוכנת הפלאש שלכם ופתחו מסמך חדש. הוסיפו את התמונה שבחרתם למשטח העבודה ע"י Import כפי שמתואר בתמונה המצורפת.התמונה במשטח? יופי. אפשר להמשיך לשלב הבא.

../images/Emo26.gif שלב 3 :

נעלו את השיכבה ע"י לחיצה באזור המתאים ( בתמונה המצורפת - איפה שהמנעול, אצלכם הוא לא קיים כי עדיין לא נעלתם את השכבה ). הוסיפו שכבה חדשה ע"י לחיצה כפתור הוספת שכבה חדשה (כפי שמתואר בתמונה המצורפת.)

../images/Emo26.gif שלב 4

יופי, כעת אפשר להתחיל לעבוד על האיור. השתמשו בכלי העיפרון כשהוא מכוון על האפשרות Smooth (כפי שמתואר בתמונה.) כדי ליצור קווי מתאר. הקווים האלה יעזרו לכם לצבוע את האיור. אני משתמש בד"כ בעיפרון בצבע שחור.. אתם יכולים להשתמש באיזה צבע שתרצו. (כדי לשנות את צבע העיפרון רק לחצו על הריבוע השחור כפי שמתואר בתמונה.)

../images/Emo26.gif שלב 5

התחילו לצייר את קווי המתאר. השתמשו באיזה כלים שתרצו העיקר שבסופו של דבר הם יצרו צורות סגורות שניתן יהיה לצבוע אותם והצבע לא יצא מהקווים.. אתם יכולים להגדיל את התמונה בעזרת כלי הזום. התחילו קודם כל עם העיניים והשפתיים.

../images/Emo26.gif שלב 6

לאחר שסיימתם את העיניים, זה הזמן לצייר את צורת הפנים. גם כאן זה בעזרת כלי העיפרון.

../images/Emo26.gif שלב 7

עכשיו באותה צורה, הגיע הזמן לצייר את הצללים של הפנים. אנו מציירים את הצללים כדי לתת נפח לתמונה. התמונה תעזור לכם לקבוע את הצללים. יש בתמונה אזורים בהירים ואזורים כהים. היעזרו בהם.

../images/Emo26.gif שלב 8

אתם עכשיו מוכנים לצבוע. השתמשו בכלי הדלי כדי לצבוע אזורים. השתמשו בתמונה כדי לקבוע איפה לצבוע צבעים כהים ואיפה צבעים בהירים.

../images/Emo26.gif שלב 9

נתחיל בצביעת הפנים. אם אתם רוצים איור בצורה ריאליסטית השתמשו בפיפטה (הדבר הזה שבוחר צבע מהתמונה - אתם פשוט לוחצים על הריבוע שליד הדלי למטה, ועוברים על התמונה, כשאתם נמצאים מעל אזור שצבעו הוא צבע הפנים הכללי לחצו עליו והצבע שלו ייבחר.) בחרו צבע ולחצו על האזור של הפנים כך שיצבע כמו בתמונה המצורפת ולא יצבע אזורים אחרים, אם אזורים אחרים נצבעו או שהפנים לא נצבעו, סימן שיש אזורים לא סגורים.

../images/Emo26.gif שלב 10

באותו אופן התחילו לצבוע את שאר האזורים, העיניים, הלחיים האף וכו.. באותו אופן של הציור אתם יכולים להתחיל לצייר את השיער, את האוזניים את הגוף וכו, ולצבוע אותם.

../images/Emo26.gif שלב 11

כשסיימתם, הגיע הזמן למחוק את קווי המתאר. לחצו על הקווים השחורים פעמיים, ומחקו בעזרת Delete. עשו ככה עד שכל הקווים ימחקו. אני אוהב להשאיר את הקווים בעיניים.

../images/Emo26.gif שלב 12

לאחר שסיימתם את כל השלבים האלה, הגיע הזמן לשמור את התמונה. לייצא אותה. אני מעדיף לייצא אותה כ- PNG. חשוב לזכור לפני שמייצאים תמונה למחוק את שכבת התמונה ע"י גרירתה לאשפה בחלון השכבות.

../images/Emo41.gif מזל טוב - סיימתם ../images/Emo65.gif

אולי התוצאות של האיור הזה לא יצאו מעולה אבל אני בטוח שתצליחו להגיע רמה יותר בעזרת אימון.. בהצלחה, שי - מנהל קומנט סנטר. http://shkooz.come2us.co.il

CriminAl

New member
תבורך שי ../images/Emo140.gif

באמת כל הכבוד על היוזמה אני אישית לא עובד ככה אבל מי יודע אולי בעתיד אני כן יעבור לשיטה הזאת בכל אופן כל הכבוד על המאמץ קבל ח"ח

BlueCat

New member
באמץ כל הכבוד!

גם אני אישית לא ממש עובד בשיטה הזאת ברוב הפעמים אלא מעדיף להשתמש בכלי המברשת-צבע והמחק. אבל כל אחד וסגנונו האישי. האמת תבורך על היוזמה.

roychu

New member
אכן מגיע לו להכנס למאמרים, אבל

אין לי שום מושג איך להוסיף את התמונות, עם בכלל זה אפשרי

shain 54

New member
רוי, תשאל את גל ממליה,

מנהל פורום תקשורת חזותית, הוא עשה מאמר עם תמונת (המאמר על ה"עבודה נכונה עם טקסט") קישור כאן

למעלה