ל א ק י

New member
../images/Emo53.gif

נתנו לי עבודה לחופש.... במטמטיקה... ואני לא זוכרת כלום ממה שלמדתי.. מישהו מוכן לעזור לי?
ואתם שואלים למה בכלל אני עושה ת´עבודה הדפוקה הזאת? כי מישהו הבטיח לי שעם אני יעשה את העבודה הזאת אני יקבל 50 שקל
אממממממממ........ הנה חלק ממה שאני לא מבינה..
ואמממ........ תודה מראש לכל מי שעוזר לי...

mishmesh

New member
תשובה לשאלה הראשונה

א. AD=DB (נתון) BE=EC (נתון) BD=BE (נתון) =>>AD=DB=BE=EC (צלעות שוות שוות לצלעות ששוות להן) =>>AB=BC (סכום צלעות של צלעות שוות) AB=AC (נתון) =>>AB=AC=BC (צלעות שוות שוות לצלעות ששותן להן) מ.ש.ל ב. 18

פגעסוס

Well-known member
שאלה 2

נתון BE חוצה זווית ABC מכאן נובע ש זווית ABE = לזווית EBD ומכאן נובע ש זווית ABC = פעמיים זווית ABE נתון AE = BE מכאן נובע שמשולש ABE שווה שוקיים ומכאן נובע זווית ABE = זווית EAB. זווית ADB שווה ל 180 מעלות פחות זוויות ABC וEAB. מכאן נובע שזווית ADB שווה ל 180 מעלות פחות 3 פעמים זווית ABE. זווית ADC משלימה לזווית ADB ולכן שווה 180 מעלות פחות זווית ADB. מכאן נובע שזווית ADC = 3פעמים זווית ABE. מ.ש.ל

keren007

New member
לאאא!!

אני חייבת להתחיל ללמוד! עוד 20 ימים יש לי מבחן ואני לא יודעת כלוםםם!

n k

New member
עכשיו חופש או שזה רק אני? ../images/Emo3.gif

keren007

New member
אל תרגיז אותי ../images/Emo46.gif

אני יודעת שזה חופש! אבל אני צריכה לעשות מבחנים בשביל שאני לא אהיה ב-3 יחידות מתמטיקה ו-4 יחידות אנגלית...

דנה^^

New member
3

אוקיי נתונות זויות B וC ומכאן שזוית A שווה ל90. אם את זוכרת את המשפט זאומר שבמשולש ישר זוית הניצב מול הזוית בת 30 שווה לחצי מהיתר אז עליו מתבסס כל התרגיל בצורה הבאה: במשולש ABC יש לנו את כל הזויות. תשתמשי במשפט ותראי שהצלע מול הזוית בת 30 שווה 8. לכן היתר BC שווה 16 (משל א) נסתכל על משולש BAD. יש לנו זוית ששוה 60 B וגובה שהורד. לכן הזוית הנותרה BAD שווה 30. אם היתר שווה 8, הניצב שמול הזוית בת 30 שווה ל4. לכן BD שווה 4. אם נעשה חיסור גדלים נקבל שDC שווה 12 (משל ב) בסעיף השני נתון לנו שDE מקביל לAB. כאן שזוית CED שווה 90 (זויות מתאימות). אנו יודעים מהסעיף הקודם שהצלע מול היתר שווה 12. לכן הניצב מול הזוית בת 30 - DE שווה לחציו- 6. (משל ג)

דנה^^

New member
5

אוקיי השאלה הזו גם קשורה למשפט עם יתר :) "במשולש ישר זוית התיכון ליתר שווה למחצית היתר". נתחיל בסימוני זויות. זוית B שווה 90. את זויות DAF וBAF נסמן ב"אלפא" כל אחת. לפי השלמת זויות זוית C שווה ל90 פחות 2*"אלפא". לפי המשפט שציטטתי קודם (ולפי הנתון) נסמן את צלעות AD, DC וBD בX כל אחת. כעת נתבונן במשולש ADB. מול צלעות שוות זויות שוות. מכאן שזוית ABD שווה 2*"אלפא". עכשיו לפי השלמת זויות, זוית ADB שווה 180 פחות 4*"אלפא". כעת נתבונן במשולש AFD. נתון שזוית AFD שווה 90. זוית DAF שווה "אלפא" לפי מה שמקודם סימנו. קיבלנו ביטוי חדש לזוית ADF והוא 90 פחות "אלפא". מפני שגודל שווה לעצמו, נשווה את 2 הביטויים שקיבלנו לזוית ADF. 180 פחות 4*"אלפא" שווה ל90 פחות "אלפא". תעבירי אגפים ותקבלי ש"אלפא" שווה 30. כעת נציב 30 במקום "אלפא" בביטוי שקיבלנו לזוית C. זוית שווה ל90 פחות 2*"אלפא", ומכאן שהיא שווה ל30. (משל)

דנה^^

New member
4

אוקיי נחפוף את משולשים BCD וADC לפי צז"צ (AD=BC, זוית D שווה לזוית C לפי זויות בסיס בטרפז שו"ש, וDC צלע משותפת) ונקבל: זוית BDC שווה לזוית ACD בתור זמב"ח. נסמן כל אחת בתור "בטה" עכשיו נחסר זויות. כפי שצויין קודם, אנו יודעים שזויות הבסיס בטרפז שו"ש שוות. נחסר את זויות "בטה" מזויות אלו ונקבל שזוית ADE שווה לזוית BCF (משל א´) על מנת להוכיח את הסעיף השני, נחפוף את משולשים DAE וCBF לפי זצ"ז (הזויות שקיבלנו בסעיף א´, צלע AD=BC וזוית DAE שווה לזוית CBF עפ"י נתון) נקבל: AE=BF בתור צמב"ח (משל ב´)

אושר מ

New member
דנה../images/Emo24.gif

סוף סוף מישהי שאני מכירה פה. עד עכשיור איתי רק כל מיני חבורות שאלוהים ידוע מאיפה הם באו
. ותודה על הפרסומת חינם
.

swirrrly

New member
וואלק, את בת , עד עכשיו קראתי את

ההודעות שלך כאילו את בן... ואנחנו מפורום סטנדאפ (275) הוא לא ברשימה, אבל מתישהו כשיהיו לו מנהלים הוא יחזור

swirrrly

New member
גם אני מכל מיני פורומים אבל בזמן

האחרון אני נודדת פחות או יותר.. לעומת זאת, אם וכאשר יהיה לי פורום משלי, אני אהיה בו כל הזמן תהיו ממש בטוחים

אושר מ

New member
אני ידועת מה זה סטנדאפ

275. אני קוראת שם לפעמים. וסלולרי זה הפורום של אייל ודור. אינ ידועת גם מה זה. אני מזהה פורומים לפי המנהל שלהם בדר"כ...

דנה^^

New member
ופגעסוס...

אין לי עוד איפה לכתוב אז אני כותבת פה.. מזל טוב על הפורום החדש ובהצלחה :)

למעלה