שעת סיפור

Dizen

New member
../images/Emo63.gifשעת סיפור../images/Emo63.gif

אתמול הייתי באחת מארוחות הערב האלו, שמכירים את כולם בשמות אבל למעשה לא ממש מכירים אף אחד. אז יצא לי לדבר עם אשה שהבת שלה חולת צליאק (את יודעת מה זה צליאק?
), ורצתה מאד להתנדב. הילדה (כיום כבר בת 24) הלכה לה לצו ראשון, קיבלה את ה-21 בלי הרבה הפתעות, ושאלה על אפשרות של התנדבות... פה התחילו הבעיות. לפי מה שאמא שלה ספרה, החיילים/רופאים/פקידים/לא יודעת מי בצו ראשון פשוט הפחידו אותה, ועשו כל דבר כדי שתרגיש שהצבא לא רוצה אותה, ושאם היא תתנדב זה רק יעיק על כולם. היא דיברה בין השאר על פסילת קורסים, קל"ב ומשהו על שחרור כל פעם שהילדה צריכה רופא (אני מניחה שהיא התכוונה שהיא מטופלת ע"י הרופא שלה ולא ע"י צה"ל). כלומר- כל מה שאמרו לה שם הוא אמת. ובכל זאת היא חזרה בוכה הביתה... וויתרה לגמרי על כל רעיון ההתנדבות
זה סיפור כל כך מוזר... קודם כל- כשאני ניסיתי לשאול על התנדבות בצו ראשון, אף אחד לא ממש ידע לענות לי (דבר מעצבן כשלעצמו) ופשוט אמרו "תחזרי בי"ב, ביי". אמנם לא היה שם עידוד יוצא דופן, אבל אף אחד לא ניסה לגרום לי לחשוב שאני נטל על הצבא... מובן שברגע שהתחלתי לדבר עם האנשים שמתעסקים עם כל עניין ההתנדבות (מדור פרט וחבריהם) היחס הפך להרבה יותר טוב. כשהסברתי לאמא הזאת איך זה באמת הולך, התגובה של הייתה: "אבל איך היינו יכולים לדעת?!" מעצבן אותי שבגלל חוסר ידע ומידע, היא וויתרה ככה. אוף
כשסיפרתי לה על הפורום, הא התעצבנה עלי ואמרה שלא היו דברים כאלה לפני 6 שנים
וכשסיפרתי לה שאני אחת מהמנהלות, היא נתנה לי חיבוק

Dawson girl

New member
באמת מתסכל ../images/Emo4.gif

אבל הפורום הזה שווה זהב.. אני זוכרת שהלכתי ללשכת גיוס והסבירו לי הכל (אף פעם לא אמרו לי שאני לא יכולה להתנדב!), הייתי במדור פרט בחופש בין יא' ליב' והאחראית מתנדבים הסבירה לי מה בדיוק לעשות והכל. אבל עדיין, חיפשתי בנרות אנשים שכבר עברו את זה כדי לשאול אותם כל מיני שאלות כי זה לא נושא נפוץ במיוחד.. ואנשים שהתגייסו לצבא בגיוס רגיל לא יודעים הרבה על התנדבות.. אז אני לא מתפלאת שהיא נתנה לך חיבוק חחחח... הנקודה שלי היא, שהחוסר מידע הזה בהחלט יכול להוריד מוטיבציה כי לא יודעים כלום על הנושא, והגישה בלשכת גיוס לא מעודדת במיוחד, אז באמת מתקבל הרושם שלהתנדב זה חתיכת סיפור (זה באמת כזה, אבל עד הגיוס
) ושזה לא שווה את המאמץ..

shiri_b

New member
מבאס

שאני הייתי אצל הרופא (אחרי שהתחלתי את התהליך התנדבות) הוא דווקא היה מאוד נחמד ועודד את ההתנדבות ודיבר איתי על הסיכויים ועל כל מיני דברים... אולי זה קשור לסיבה שמקבלים פטור... או שאולי הצבא באמת השתנה בשנים האחרונות.

המרחפת

New member
השתנה. השתנה מאד.

פטוריסטים או מתנדבים שכיום הם בני 26-7 סיפרו לי שבתקופתם הסיכוי לתפקיד טוב היה אפסי. כשאני התחלתי את התהליך לפני שלוש או ארבע שנים, היו לי מעט מאד אנשים לשאול אותם מה עושים, ולא היה מקום שבו כתוב במסודר המידע. בשיחה השבוע עם רמ"ד פרט, הבנתי שכבר ביציאה מהועדה שבה מקבלים את תעודת הפטור, מקבלים גם דף עם הסבר על תהליך ההתנדבות והאפשרויות מרגע שיוצאים מדלת הועדה.

TRANSFER

New member
אכן סיפור מבאס

ולכן יש חשיבות מקודשת[כן כן, לא פחות ] לפורום. אני למדתי הרבה על ההתנדבות דרך האנשים בפורום וזה עזר לי מאוד. ככל שצוברים יותר ידע כך יש פחות חששות. ידע הוא כוח! אני בטוח שיהיו עוד מקרים כאלה והפורום יוכל לתת מענה לאותם חיילים מבואסים[לחלקם] שקיבלו פטור מהצבא.

למעלה