Over the Hills and Far Away- הניתוח

Itay Simons

New member
Over the Hills and Far Away- הניתוח

(כן, זה מה שאני עושה במקום ללמוד למבחן בספרות. לפחות משהו.) במקור השיר הוא של גרי מור, ונייטוויש עשו לו קאבר נפלא . מיד בתחילת השיר, מסופר על אדם שלילה אחד הגיעו אליו שוטרים
, כדי לעצור אותו. עד כאן הכל נראה פשוט: היה שוד, האקדח שלו נמצא בזירת הפשע, מן הראוי שיילקח למשפט ולמאסר. אז הוליכו אותו לתחנה, ושם נאמר לו שהוא מואשם בשוד. "הוא ידע שללא אליבי" החופש שלו יגמר והוא ייכנס לכלא. הוא נשפט ל-10 שנות מאסר ארוכות
, בהן יספור את הרגעים עד שיוכל לצאת לחופשי. בהמשך, מסופרים לנו פרטים נוספים, שמראים שלא הכל כל כך פשוט, ואנו מתחילים להרגיש שהייתה בעצם טעות- אז היה לו אליבי, אבל היה זה סוד שאסור היה לו לגלות. אסור היה לו לגלות היכן היה בלילה הגורלי ההוא: עם אשתו של חברו הטוב. אז רחוק, מעבר לגבעות, הוא נשבע שיחזור לזרועותיה של האהובה שלו. המשפט הזה, "מעבר לגבעות ורחוק מאוד", הוא מוטיב שחוזר על עצמו לאורך כל השיר ובא להדגיש את המרחק בין הגיבור לאהובתו. גם השבועה הזאת, שהוא והיא יחזרו להיות זה לצד זו, תחזור לאורך כל השיר. זה בעצם סיפור על אהבה שנגזר עליה גורל
עצוב ואכזר- מחיר הבגידה, אולי. בכל לילה, בתוך תאו בבית הסוהר, הוא מסתכל מעבר לסורגים- זה סימן לתקווה, הוא מסתכל החוצה, אל מחוץ לתא עד כמה שאפשר, וזו התקווה לצאת החוצה; והוא קורא את המכתבים שהיא כתבה לו- אולי מוזכר הלילה מפני שזה בדיוק הזמן שהוא זקוק לה: לילה, בדידות, רצון בקרבה, באהבה ובחום. "יום אחד הוא יידע את טעם החופש"- שוב, משפט המביע תקווה וביטחון בשובו חזרה. אהובתו בעצמה מתפללת שיחזור. "כמו שבטוח שהנהרות מגיעים לים" נאמר שם, ושוב זהו משפט שבא להראות את הרצון העז לחזור להיות ביחד, הם כל כך רוצים בזה שמבחינתם זה בטוח לגמרי, שהם יחכו זה לזו כל הזמן הזה. שוב הוא נשבע, ושוב היא מתפללת, זה מדגיש את העובדה שהם לא מפסיקים לקוות ולאהוב, מעבר לגבעות, ורחוק מאוד.

Cold Heritage

New member
אחלה של ניתוח! ../images/Emo45.gif

אין לי מה להעיר, ונתת לי נקודת מבט אחרות לשיר שהתפרש אצלי כאחר. גם בין השאר כי הוא קאבר, אבל המעין "שמחה" הזאת שיש בו הפכה אותי [לפחות אצלי] לקצת לא רציני [בלי לקשר לזה שהוא מדהים,:]], לא ששמחה זה דבר רע
בכל אופן, כל הכבוד!
.

Cold Heritage

New member
אחרי שניתחת את זה זה מסתדר

לפני כן חשבתי שזה קאבר שאין בו שומדבר, ככה שעבודה מעולה.
. [שוב, מעבר לזה שהוא בין השירים האהובים שלי של נייטוויש P:]

Lillith Dirge

New member
מעולה!

אני כל כך מתחברת לשיר הזה. כי חבר שלי רחוק ממני עכשיו, וכל מה שיש לי ממנו זה הפקסים. שלי ושלו. ואני מחכה שהוא יחזור אליי :] ניתוח מעולה. מזכיר לי שיעורי ספרות. חחח. ח"ח.

ניתוח מצוין..:)

מזכיר לי ניתוחים משיעורי ספרות.. תמיד תהיתי אם השיר נכתב על סיפור אמיתי או שסתם הומצא... בכל אופן,אחלה ניתוח..בדיוק כמו שחשבתי

LadySilkworm

New member
הניתוח מעולה :)

למרות שזה לא כ"כ קשה להבין את השיר הזה.. אגב, חברה שלי אמרה לי שהמשפט הראשון בשיר הוא בדיוק המשפט הראשון שיש בספר הרוזן ממונטה קריסטו, והיא חשבה שהשיר בהתחלה הוא על הספר[אבל כנראה היא טעתה?].

הו גם לי זה הזכיר את הסיפור הזה :]

אבל שם כל הקטע קצת יותר מסובך
יש שם בגידה של החבר שלו שבגללו הוא נכנס לכלא.. את התעללות.. את הבריחה מהכלא וכו', הרבה דברים שלא התייחסו אליהם בשיר, וגם הסיבה לכניסה לכלא היא שונה, בספר האשימו אותו בבגידה במדינה ובעזרה לנפוליאון, ובשיר זה בגלל שוד מזויין, אולי מהספר הוא קיבל את ההשראה לכתוב את השיר, אבל לא חושבת שזה ממש ממש על זה.

LadySilkworm

New member
נכון :)

גם אהובתו לא הייתה נשואה לחבר שלו באותו הזמן, היא התחתנה איתו רק אחרי. אדמונד P:

box 5

New member
אחלה של ניתוח =]

אחד השירים שאני יותר אוהבת... גם הגרסא של גארי מור אחלה אבל הקאבר הרבה יותר טוב... ולא זוכרת מישהו כתב שהשיר דווקא נראה לו שמח.. לי דווקא טארייה נשמעת כועסת כזה בשיר.. לא'דעת

Amir Noy

New member
ח"ח..../images/Emo3.gif

חיבוק חמוד? P: די טלנובלה מה שקורה שם.. אבל עדיין..שיר מעולה D:

למעלה