היי לכולם :) יש לי שאלה...

דנה96

New member
היי לכולם :) יש לי שאלה...

שבוע הבא אני הולכת לצו ראשון, למרות שניסיתי לדחות אותו כבר כמה וכמה פעמים. הבעיה היא שיש סיכוי גדול שאנחנו נעבור לקנדה בעוד שנה בערך. אני יודעת שזה לא קל להשתחרר מהצבא אבל יש דרך לעשות את זה אחרי שאני כבר מגיעה לצו ראשון ונקבע לי פרופיל והכל? מישהו עבר משהו דומה? אשמח מאוד אם תשתפו אותי... ואם יש מישהו מטורונטו או מקנדה בכלל, ספרו לי גם עליה קצת :] תודה רבה!!

דנה96

New member
לא יודעת, ככה יצא...

פשוט אנחנו עדיין לא סגורים על זה - לנסוע או לא...בכל מקרה, יש מישהו אולי שיוכל לענות על השאלה? :) בבקשה?

מה שמשותף לכולנו כאן זה מעט מאוד היכרות עם

המערכת הצבאית מבפנים. אין איזה פורום "איך להשתחרר" איפשהו?

noya2312

New member
אין שום בעיה...!!!!

אין שום בעיה להשתחרר לאחר צו ראשון ולאחר קביעת הפרופיל... את יכולה להצהיר שאת דתייה... :) ולאחר מכן פשוט נותנים לך פטור מהשירות הצבאי... וקנדה מגניבה לא גרתי , רק ביקרתי אבל היא יפה מאוד... ויש שם אחלה אנשים , יהודים ולא יהודים!!!

noya2312

New member
שכחתי...

אהה שכחתי את יכולה להצהיר עד 90 יום לפני הגיוס שלך!!!

I3lackM

New member
לא כלכך מהר

במקרה חבר שלי הוא קצין והוא אחד מאלה שבודקים אם מי שמצהיר שהוא דתי - באמת דתי. תתפלאי, אבל אם היא תגיד שהיא דתייה ישאלו אותה כל מיני שאלות (שאם היא לא דתיה היא לא תוכל לענות עליהן). ככה תופסים אנשים. זה לא פטור אוטומטי. טיפ: אם מנסים לצאת בגלל דת כדאי לפתוח ספר תורה לפני הראיון.

noya2312

New member
פחח .. ממש לא!!

בולשיט אני הצהרתי שאני דתייה... ולא שאלו אותי שום דבר כלום חוץ מאיפה אני לומדת.. פשוט צריך לבוא לבושה כמו דתייה וזהו... אם כבר זו עצה טובה לא צריך שום ספר תורה לפני...

דנה96

New member
כן..זה לא כל כך קשה..

חברה שלי קיבלה גם בצ'יק אישור מהרבנות...אבל היא עשתה את זה לפני הצו הראשון. נועה, הצהרת שאת דתייה אחרי שהלכת לצו הראשון או לפני? כי זה קצת מוזר אם אני אלך לצו ואז פתאום אזכר שאני דתייה...

noya2312

New member
זה אף אחד מהם... זה נויה :)

ואני הצהרתי אחרי צו ראשון ואפילו קיבלתי את המנילה... אמנם הם אומרים שאולי לא יקבלו את ההצהרה אבל אין שום בעיה אתה הולך לרבנות (בבגדים של דתייה כמובן!!! ) מצהירה שאת דתייה הולכת ללשכה מביאה להם את ההצרה ולאחר חודשים שלושה הם ישלחו לך את הפטור...

דנה96

New member
חח סליחה נויה

ותודה רבה לך! לפחות אני אדע שיש לי סיכוי לקבל פטור אם אצטרך... רציתי לשרת אבל אני לא רוצה להיות חיילת בודדת :(

noya2312

New member
זה בסדר... ו...

גם זה לא כזה נורא... יש אחלה תנאים לחיילים בודדים!!! ואם את לא רוצה לא לעשות כלום את יכולה לעשות שירות לאומי... כאמור יש גם שירות לאומי בחו"ל , ובמקרה שלך בקנדה,טורנטו יש קהילה יהודית גדולה שבה את יכולה לעזור ולשזה היחשב לך כשירות לאומי לכול דבר!!!

AnnabeI Lee

New member
../images/Emo45.gif

And the Israeli army too...

למעלה