חידת היגיון רצ"ג

DoronModan

New member
חידת היגיון רצ"ג

En samovar', pro laboro en kurso, ne forlasas la hejmon.
Sep literoj.

מיכי 10

Member
תודה על החידה הזריזה החדשה

בינתיים אין לי שום מושג איך לגשת אליה.
אחשוב עליה מדי פעם, בין כל שאר עיסוקי היום הזה.

מיכי 10

Member
עבר זמן העריכה/תוספת.

רציתי להוסיף שאני עסוקה, אז עדיין לא יודעת לפתור. כי לשם שינוי, היום אני נהנית מתוכניות שונות בטלוויזיה, כולל צחוקים מדי פעם.

ועוד צפוי לנו כנראה משחק kahoot משפחתי היום, ביחד עם מפגש זום. נראה אם זה באמת יתבצע, ומתי.

בינתיים סגרתי את כל הבית, בלית ברירה, ובכל זאת כולו מסריח ממנגלים שאנשים עושים מתחת למרפסת המטבח שלי וגם בהמשך של כל הדשא הגדול. קבוצות קבוצות פתחו שולחנות וזובחים כל מה שזז.
ומסתבר שגם במרפסות הבניין החדש הראשון (מהשלושה) שנבנה מול מרפסת הסלון ממנגלים. איכס.

Eldad S

New member
רקע כשי

ו גיליתי את החידית החדשה.
דרך אגב, זזה לי אות בכותרת, והחלטתי לזרום עם זה, ולהמשיך את הזזת האותיות. מקווה שזה מצא חן בעיניך

אז קראתי כעת את החידה. אין לי צל של מושג. כלומר, צל יש לי - המילה samovar אמורה להיות הפתרון - בשיכול אותיות.

מעניין שבעבודה הדחופה האחרונה שהגשתי ממש בערב החג (על קורונה אצל בני דודינו) הוזכרו סמוברים (שם הם הוזכרו במילה העברית של המושג, "מיחמים"), ואז התוודעתי למושג האנגלי המקביל. תראה אם אתה יכול לאתר את המושג :)

ניסיתי להפוך בה ולהפוך בה, במילה samovar, ולא הצלחתי לקבל מילה מתאימה. ברור לי שהמילה חייבת להסתיים ב-as, בשל האגף השני (ne forlasas la hejmon) - משהו בסגנון restas.

אין לי מושג איך לפרש את pro laboro en kurso - אני חושב על instruo או על lernado, אבל שניהם לא קשורים.

בקיצור, נראה לי שאצטרך מתישהו לכתוב את האותיות על דף, ולסדר אותן שוב ושוב - עד שהמילה המבוקשת תקפוץ לי מול העיניים.

בכל אופן, החידה הנוכחית נראית לא קלה ממבט ראשון. רק שהיא חייבת להיות פתירה, כי יש לנו כבר מילה נתונה, שצריך לשכל את אותיותיה.

אנסה לסדר את האותיות מחדש מחר, במהלך העבודה הדחופה שלי (שהוזזה מהיום, עקב החג). משעמם לא יהיה :)

DoronModan

New member
להגיב? אני אגיב...

מישהו פה עלול ליפול לקונספציה.
ולא הצלחתי להבין את החידה שלי, איך לפענח עם האות שזזה (30 שנה עומדת, למה להזיז?) מה זה רקע כשי + ו

DoronModan

New member
אלדדו, לא חבי

נותי, משיחתנו, האם שלחת עוד תגובה, שאם כן, היא לא נקלטה. והאם הגבתי על כל מה שכתבת?

Eldad S

New member
הגבת, אם כי לא

על כל מה שכתבתי.
לא, לא שלחתי תגובה נוספת.
ולא, לא הצלחתי עדיין לפתור את חידתך.
הפעם... היא משהו משהו. מאתגרת, באופן שקשה לעמוד בה :)
התחושה שלי (האמיתית, לא בתור סגולה לפתרון) היא שבקרוב אצטרך רמזונשצ'יק.

DoronModan

New member
רמז לכל

En samovar'
הכוונה הפעם היא לא מה שיש בתוח המילה, אלא מה שיש מָמֶש בתוך סמובר

Eldad S

New member
ידעתי שתאהב

את שצ'יק :)

הרמזון עדיין לא מספיק לי. אני תקוע עם "נשאר בבית" וגם עם מה שקורה בקורס.
כשאני חושב על מה שיש בתוך סמובר, אני חושב על משהו חם, אולי תה חם, או, בעצם, varma akvo.

אני לא מצליח להבין עם מה לשחק (עם אילו אותיות), ואני גם לא רואה את אחד האגפים כמרמז לפתרון החידה. בקיצור, אין לי שום קצה חוט להיאחז בו בשלב הזה.

חשבתי שוב על ne forlasas la hejmon.
זה מביא אותי ל- izolita, שזה שבעה תווים. בכל זאת, אני לא רואה בזה את פתרון החידה, זה ממילא לא קשור לעבודה בקורס, ול- 'en samovar.

אז... לא זזה רוורס... :)

DoronModan

New member
הפעם לא משחקים באותיות

וכן, אני רואה שאתה מכיר מה שיש בסמובר.
שמזכיר לי סמוחוד. סמולוט. סמוטוחה

DoronModan

New member
מה זה עבודה בקורס?

אין הרבה אפשרויות

כנ"ל גם במה שיש מָמֶש בתוך סמובר, אפילו העלית את אחת האפשרויות

ואני מסודר (אנחנו מסודרים) עד רצ"ז. הרשימה...

מיכי 10

Member
פתרתי רק בעזרת הרמז שכתבת אתמול.

testudo.

(הסברים בהמשך, כי איזה אתר משתלט לי כל הזמן ומעיף אותי החוצה).

מיכי 10

Member
אנסה להספיק להסביר מהר.

האמת שאת פירוש המילה סמובר - מיחם, אני מכירה. אבל לא את הכלי עצמו ואת השימוש בו. אז הנחתי שמחממים בו מים.
מצד שני, כיוון שזה כלי שמשמש במזרח אירופה, יתכן שהתכוונת לתה, ובמקרה זה ל-'te.

אז testudo זה te' + studo
כלומר, עבור עבודה בְּקורס = לימוד
ולא עוזב את הבית = צב = testudo.

מ.ש.ל.

DoronModan

New member
כל הכבוד! ויש לי כמה שאלות שמסקרנות אותי

לא דחוף, אבל כשתוכלי אודה לך אם תשביעי את סקרנותי.
1. האם הכרת את מילת הפתרון, או למדת אותה מהחידה?
2. אני מבין את הרכיב הראשון מצאת דבר ראשון. האם מיד כתוצאה מזה מצאת את הפתרון? או מה היה הרכיב הבא שמצאת?
3. מרגע שקראת את הרמז בפורום, כמה זמן להערכתך נדרש לך למצוא את הפתרון?

מיכי 10

Member
1. את מילת הפתרון היכרתי כבר מלפני כמה שנים.

2. כן, בזכות הרמז שכתבת אתמול בצהריים, יכולתי סוף סוף לפתור. כי קודם לא הבנתי בכלל מה קורה פה. לדעתי החידהנפתלת מדי ומבלבלת מדי. אבל בעזרת הרמז, זה כבר בסדר גמור.

3. אני מעריכה שכ-15, 20 דקות.

מיכי 10

Member
בזק בכלל לא היו בעניין. זה היה אתר שמתחזה לבזק בינלאומי.

אבל עדיין לא הצלחתי להיפטר ממנו, לצערי הרב.

למעלה