חידת היגיון רצ"ג

מיכי 10

Member
לא מצליחה להבין מה קורה כאן: בזק בינלאומי, שאני לקוחה שלהם

באינטרנט, משתלטים לי שוב ושוב על המחשב עם ההודעה שצילמתי. הם עושים לי את זה רק בפורומים השונים. על המיילים ועל החדשות מהאינטרנט או על כל דבר אחר - לא. ברוך ה'. אבל בפורומים אני לא יכולה לכתוב, אלא רק בקיצור ומהר. אחרת הם עולים, וכאשר אני מוחקת אותם, נעלם גם דף הפורום, ומה שכתבתי בו, אם לא הספקתי עדיין לשלוח. זה נורא מעיק.

ניסיתי לענות על השאלות ולקבל את הפרס המובטח (למרות שלא מאמינה בפרסים כאלה ובמתנות חינם. אבל חשבתי שזה יעזור לי להיפטר מהמציקים. אז בכל פעם שניסיתי, ועשיתי זאת עכשיו כמה וכמה פעמים הרציפות, כתבו בסוף שלצערם חלה שגיאה.
אז לא אכפת לי לא לקבל את הבטחתם, אבל שיֵּרדו לי מהמחשב, סוף סוף.

נראה לי שאצטרך להתקשר אל בזק בינלאומי, ולבקש את הסרת המיטרד שלהם מיד. רק בתקווה שיענו בטלפון במהרה בימינו..

מיכי 10

Member
o.k., היתה לי שיחה עם נציג נחמד של בזק בינלאומי, והתברר

שזה לא הם, ואני לא הראשונה שהתלוננתי. זה אתר מתחזה!
אז הוא נתן לי עצות אחדות, וגם עזר לי להיפטר מהמיטרד, אולי. לפחות כשנכנסנו דרך דפדפן אחר, לא היתה לי שם השתלטות.

עכשיו חזרתי לדפדפן הרגיל, ומקווה שזה לא יחזור. ובינתיים ביררתי איתו בקשר לעוד בעיות שלי במחשב.

Eldad S

New member
מיכל, אני שמח מאוד בשבילך.

מקודם, כשקראתי את הודעתך, רציתי לומר שזאת לא נראית לי התנהגות של בזק בינלאומי, אבל... לא הייתי בטוח שמדובר באתר מתחזה.
בכל אופן, יופי שהצלחת לצאת מזה.

מיכי 10

Member
תודה, אלדד. וצדקת לגמרי. גם אני התפלאתי, מה גם שהכל היה כתוב

שם באנגלית. ושלא היה x למחיקה, ועוד דברים.
אך כיוון שהסמל והכל נראה כמו של בזק בינלאומי בדיוק, חשבתי שזה מוזר, אבל כנראה כן אמיתי.

גם הטכנאי אמר לי שהם לא נוהגים כך בשום אופן.
זה ששיתפתי שם פעולה, היה רק כי חשבתי שאם אמלא את כל מה שביקשו, אוכל סוף סוף לצאת מהדף שלהם. אבל הדף חזר שוב ושוב ולא הִרפה, בכל פורום שנכנסתי אליו.

הטכנאי ואני עשינו ביחד גם סריקה של איזשהו אנטי וירוס שיש לי. זאת סריקה שאני עושה למחשב כל יום ראשון.

Eldad S

New member
ניסיתי כבר

אינספור פעמים לפתור את החידה, והעליתי חרס.
נראה לי ששוב, כשקל למיכל - קשה לי... :)
אין לי הסבר לזה.

בכל אופן, הפעם לא אצליח לפתור (גם הרמז לא עזר / ההסברים לא עזרו).
אם במקרה תרגיש שתוכל לתת רמז נוסף, אנסה שוב. נראה לי שניסיתי כבר לפחות שמונה פעמים לפתור, בהפסקות, ולא בא לי שום רעיון. אני גם לא מצליח לחבר בין שלושת האגפים שנראים בחידה. וגם לא מוצא אגף אחד, לעומת האגף האחר.

בקיצור, מתקשה לפתור. הפעם - באמת.

DoronModan

New member
אלדד - כבר כתבת לעיל את הרכיב הראשון

כתבת בעצמך מה יש בתוך סמובר ('en samovar). זו ההתחלה.
אתה רוצה להגיד לי מה משתי ההצעות שכתבת הכי נראה לך, ואני אאשר או אכחיש? (ואז תדע מה השני...
)

Eldad S

New member
לא, לצערי, זה לא יעבוד :)

ניסיתי אתמול בלילה, בפעם המי-יודע-כמה (אולי שמינית או תשיעית, אבל מי סופר) לחשוב שהתשובות שנתתי לך נכונות (כלומר, אחת מהן, לפחות), ולא הצלחתי להתקדם איתן לשום כיוון.

אבל נמתין עם זה. אנסה היום להיכנס לזה עוד פעמיים-שלוש במשך היום. אני ממש מרגיש שאין לי אפשרות להגיע לפתרון הפעם, ויש לכך כמה סיבות. למעשה, פירטתי אותן בתגובות שלי לעיל. בכל אופן, ניסיתי שוב ושוב, ומשהו כאן לא מסתדר לי, כך שאני לא יכול לעשות שום דבר עם ההשערות שהעליתי בהודעות שלי.

Eldad S

New member
טוב, אנסה לשאול

כל מיני שאלות כדי לראות מה יכול להיות שאני יודע, ואיך מתקדמים מכאן.

בתוך סמובר יש varma akvo. חשבתי האם אפשר לצרף יחד את שתי המילים, varmakv, והאם שבע האותיות האלה עשויות להיות הפתרון.

הן לא מתקשרות ל- pro laboro en kurso, וגם ne forlasas la hejmon.
חשבתי על "מקורקע" כשקראתי את החלק הזה של החידה, אבל אין לי מושג איך אומרים באספרנטו. האם grundita? כמו באנגלית, grounded? לא, לא נראה כך.

חשבתי על laboro en kurso בתור lernado - אבל זה לא מתקשר ל- ne forlasas la hejmon.

בוא נתחיל בכך שתגיד לי מה אני מפספס בניסיון לפתור את החידה. כלומר, אם אתה יכול לראות קו מחשבה שגוי אצלי כאן, תצביע עליו, ואולי זה יסייע לי לחשוב בכיוון אחר....

Eldad S

New member
חשבתי גם על

laboro en kurso בתור instruo, שזה שבע אותיות. ושאלתי את עצמי אם זה קשור ל-'en samovar - האם יש שם truo? ומה זה inso? - לא, זה לא קשור בכלל.

כלומר, כל דבר שחשבתי עליו נראה מנותק לגמרי מהחידה הזאת, ולא נראה כמוביל לפתרון.

בנוסף, ממה ששאלת את מיכל (בעקבות הפתרון שלה), אני מבין שמתקבלת כאן מילה שאולי לא כל אספרנטיסט מכיר; ייתכן שמתחילים לא נתקלו במילה הזאת. כאן אני שוב מרגיש על הבנקט, כי כל המילים שהזכרתי לעיל הן מילים פשוטות, שכל מתחיל באספרנטו מכיר.

מה שמביא אותי למחשבה שאני רחוק מאוד מהפתרון, כי לא העליתי במוחי שום מילה "קשה", שייתכן שהייתי שואל את עצמי אם מישהו שדובר אספרנטו כמה שנים נתקל בה ומכיר אותה, והאם הוא או היא יוכלו לפתור את החידה.

זאת ועוד, ניסיתי לחשוב על משחקי מילים, שיכול אותיות - אבל אתה פסלת את הכיוון הזה, אז כשאני חושב על מילים רגילות, שלמות, תקניות, כפי שהן - אין לי מושג איך להגיע לפתרון.

Eldad S

New member
שיתפתי

אותך בכל המחשבות שלי, מתוך מחשבה שאולי על סמך כל מה שכתבתי תוכל להעלות רמז נוסף - אבל כזה שלא יהיה קל מדי, אלא יפסול אצלי דרך חשיבה מסוימת, ויטיל אור על דרך אחרת, שאולי הלכתי בה, אבל באופן מהוסס ואוכל להתמקד בה לאחר הרמז.

האם למילה varma יש קשר לפתרון?
האם למילה akvo?
האם למילה instruo?

במקרה של ne forlasas la hejmon חשבתי על izolita, אבל גם כאן אין קשר לפתרון, לפחות לא כזה שאני רואה.

אני לא מצליח לחשוב על מילה אחרת, לא קשורה למילים האלה, וכזאת שאולי אחשוב שלא כל באי הפורום מכירים אותה.

מיכי 10

Member
אלדד, כבר היית קרוב כמה פעמים בְּמילים שכתבת לאורך השרשור

בצורות שונות.

ולא, אין צורך לחפש מילה "קשה", כי מילת הפתרון אינה קשה. לא משתמשים בה כל הזמן, אבל למדתי אותה כבר לפני שנים.
כמו שלמשל סתם מילה, לדוגמה fenestro - היא לא מילה קשה, וכל אחד לומד אותה די בהתחלה. אבל היא לא מילה שמשתמשים בה כל הזמן.

Eldad S

New member
זה לא הפתרון,

אבל חשבתי גם על kvaranteno, הסגר, בתור ne forlasas la hejmon.

DoronModan

New member
אתה סביב זה

אז בשרשור קודם כתבת, חוץ ממים, מה עוד יכול להיות בסמובר (שורש בלבד)
בנוסף, במקום lernado, שהיא אכן העבודה בקורס, יש עוד מילה כמעט נרדפת (אפשר אותה גם בלי ado) והרי לך, יחדיו, הפתרון.
מקווה שייפול הטלכרד.

Eldad S

New member
אוי, שככה יהיה לי טוב...

...Ach du liebe Zeit
Testudo...
איך לא בא לי עד עכשיו...

DoronModan

New member
שככה יהיה לכולנו טוב

בארץ ישראל וגם בתפוצות.
אז הגבתי אמש, אבל לא נקלט. יפה מאוד, ו... גם אני תהיתי לגבי התה בסמובר, כקוים לדמותו... שזה בעצם השימוש שלו, הרי אף אחד כמעט לא משתמש/השתמש בסמובר בשביל מים רותחים גרידא. רק בשביל תה. ועוד קצת תה. ואז שוב ושוב... במיוחד אם זה במחזה צ'כובי עתיק. או באחד הפרקים של לימוד עברית עם סימנטוב.
אז בויקידפיה למדתי שיש את ה-truc, או נקרא לו בעברית "הדבר ההוא ששמים שם" שמכניסים לסמובר עם תמצית/עלי תה, ומאפשר למזוג מהסמובר ישר את התה.

Eldad S

New member
כל הזמן

המילה 'te ניקרה לי במוח, אבל סילקתי אותה, ואני מבין עכשיו מדוע.
משום מה הייתי בטוח שבסמובר רק מחממים את המים - שישמשו עבור התה מאוחר יותר. ואכן זה כך, לא?
בסמובר לא נמצא התה עצמו, אלא רק המים...
אז על ההתחלה חשבתי על תה, ומיד סילקתי את המחשבה הצידה, כי ידעתי שמה שיש בסמובר הוא akvo, לא teo....

מיכי 10

Member
ב"ה :).האמת שזאת גם דעתי לגבי הסמובר. אבל כפי שכבר

כתבתי איפשהו לעיל, זה לא כלי שאני מכירה בכלל (אלא רק מספרים). אז חשבתי שלא סביר שהפתרון יתחיל ב-'akv, ולכן אולי משתמשים בסמובר קטן (כמו תֵּיוֹן)
ל-'te.

ומילים שמתחילות ב-te, לא חסר.

למעלה