טורקיה - כרטיס ביקור

טליה ג

New member
שרידי כנסיות ב-Ani

עיר ארמנית עתיקה נטושה, ליד הגבול עם ארמניה.

טליה ג

New member
ארמון İshak Paşa

ליד Doğubeyazıt במזרח טורקיה, סמוך לגבול עם איראן. הארמון שבנייתו הסתיימה ב-1784 נשמר כמעט בשלמותו!

טליה ג

New member
פסלי ראשי המלכים בהר נמרוד(Nemrut)

כל פסל כזה יותר גבוה מקומת אדם ממוצע!

טליה ג

New member
הקבר הירוק Yeşil Türbe, בורסה

אחוזת הקבר של הסולטן Mehmet הראשון בעיר בורסה.

טליה ג

New member
בריכת הקרפיונים הקדושים ה-Şanlıurfa

העיר שעפ"י המסורת המוסלמית היא אור כשדים, עיר הולדתו של אברהם אבינו.

adiryosef

New member
מעניין מאוד,יש לי בירור קטן

יש בטורקיה99.8% מוסלמים??? אני חשבתי שיש הרבה פחות

טליה ג

New member
בטח, טורקיה היא מדינה מוסלמית

וגם המיעוט הכורדי הגדול, שהאחוז המדוייק שלו אינו ברור, הינו מוסלמי. המיעוטים הלא מוסלמיים הם ארמנים, יוונים או גיאורגיאנים(גרוזינים) שהם נוצרים, וכמובן יהודים שמתגוררים בעיקר באיסטנבול.

ihtiyar

New member
../images/Emo31.gif

ראשית - ברכות לפתיחת הפורום החדש
אשתדל להכנס מדי פעם ומקווה שאוכל להוסיף ולתרום במשהו. לעניין ה"מדינה מוסלמית": תורכיה היא מדינה חילונית. אמנם הרוב המוחלט של האוכלוסיה הם מוסלמים, אבל המדינה היא חילונית. מי יודע, אולי בעתיד המצב עלול להשתנות (אני בקושי מצליח להתנבא על דברים שקרו בעבר...). נכון למשאל דעת הקהל האחרון הידוע לי משנת 2002, הרוב המוחלט של אזרחי תורכיה הצהירו שהם מוסלמים, א-ב-ל 81.7% הצהירו שהם בעד המשך הפרדת הדת מהמדינה. מי שטייל בתורכיה, גם אם אינו בקי בחוקי המדינה, יודע למשל שיום השבתון הוא יום ראשון (לא יום ששי!). נכון להיום, למרות האינתיפדות ומלחמת לבנון וכו' - תורכיה עדיין מעדיפה יחסים הדוקים יותר עם ישראל מאשר עם סוריה, עירק, לוב, אלג'יר, איראן וכו'. כמו ביחסים נורמליים, גם ביחסי תורכיה/ישראל יש ביקורת, אבל שיתוף הפעולה המדיני/כלכלי/צבאי ממשיך להתקיים. זה אינטרס הדדי. בתמונה: יום ערפילי במפרץ אדרסן (הים השחור)

טליה ג

New member
צודק, הגדרתי זאת לא נכון../images/Emo13.gif

התכוונתי לומר כמובן שרוב תושבי המדינה מוסלמיים. כמו כן אסור להתעלם מהעובדה שלמרות שטורקיה כמדינה היא חילונית ודוגלת בהפרדה מוחלטת בין דת למדינה, עדיין אחוז גדול מאוד מתושבי טורקיה חזקים מאוד באמונתם הדתית, ונראה שיש מגמה כללית של התקרבות לדת. וכמובן ברוך הבא לפורום החדש

adiryosef

New member
ידעתי שטורקיה מדינה מוסלמית

אבל לא חשבתי שעד כדי כך,חשבתי שיש לא יותר מ75%מוסלמים. כניראה שטעיתי.

danduni

New member
הו, איזו השקעה../images/Emo70.gif ../images/Emo99.gif../images/Emo47.gif

היה בהחלט מעניין לקרוא על טורקיה (כן, גם את הפרטים היבשים, אני מת על גיאוגרפיה!) ולראות את התמונות המדהימות הללו! בהחלט אשמח לבקר מתישהו בעתיד בטורקיה [אולי עם זכייתה באיזה אירוויזיון
]. מה שכן, ביוני אבא שלי נוסע לכנס של ביוטכנולוגיה בטורקיה, ואבקש ממנו לצלם כמה שיותר תמונות, גלויות, דיסק כלשהו ואולי עוד מזכרות ודברים קטנים שמייצגים את טורקיה. טליה, יש לך איזשהן הצעות מעניינות?

טליה ג

New member
בקשר לצילום

תבקש מאבא שלך שלא יצלם רק מבנים ונוף, אלא גם תמונות מחיי היומיום: אנשים ברחוב, בתי קפה, רוכלים בשוק, תחנות אוטובוס, מוניות, דוכני אוכל וכד'. תמונות של אתרים מפורסמים אפשר למצוא היום באינטרנט ולראות בכל חוברת של חברת נסיעות, אבל הסיטואציות הקטנות של החיים הן אלו שמעבירות את האווירה האמיתית של המקום! תבקש ממנו להביא לך רחת לוקום, אבל רק כזאת שקונים על המשקל בשוק או בקונדיטוריה. לא לקנות את האריזות הפלצניות לתיירים. הן סתם יקרות, והלוקום פשוט לא טעים - סתם ג'לטין דביק עם סוכר! בשווקים יש לוקום בכל מיני טעמים כמו תפוז, וניל, שוקולד, ותמיד טעים ונימוך בפה! מה עוד כדאי להביא? תה תפוחים. אני מתה על זה! איזה דיסק כדאי? אני מאוד אוהבת את הזמרות Yıldız Tilbe ו-Burcu Güneş. חוצמזה, אם יום אחד אחת מהן תייצגנה את טורקיה באירוויזיון, אתה כבר תדע מי זו!
לאן בטורקיה אבא שלך נוסע? דרך אגב, טורקיה מאוד התפתחה בתחום המדע, הרפואה והטכנולוגיה, וכיום יש בה בתי חולים (פרטיים כמובן) מן המתקדמים בעולם. בתי החולים הציבוריים זה כבר סיפור אחר

צודקת לחלוטין

חזרתי בדיוק לפני שבוע מטורקיה... דבר ראשון היה פשוט מושלם! רחת לוקום זה דבר גאוני... ותה תפוחים... יוו מעדן! טעמתי שם וחזרתי עם 300 גרם תה תפוחים (אבל תה תפוחים ירוק, יש לציין!) מומלץ ביותר

ihtiyar

New member
עוד קצת מתורכיה:

פסגתו המושלגת של הר Tahtalı, בהרי Bey

למעלה