קרוהן

miloberi

New member
הפרוייקט חשוב מאוד

כסטודנט אני חושב על זה כל הזמן איך לתת למטופל את המקסימום שמגיע לו אני מתעב שרלטים ולמעשים אני חושד במטפל מסויים שהוא שרלטן אך לא יודע מה לעשות בנידון אני חושב שצריך לתת איזה מידע איך לזהות כאלה ומה אפשר לעשות במקרים כאלה

יש סיכוי

תודה ככה מתגבר הסיכוי שנתקדם ובמהרה בימינו נוכל לגבש משהו.

קרוהן

לפני כמעט שנה היה לי מטופל בן 27 חולה קרוהן. המחלה באה לידי ביטוי אצלו בירידה חדה במשקל (49 קג´ כשהיתחלנו בטיפול),שילשולים, כאבי בטן, הקאות, המטופל לא אכל באופן מסודר (ארוחה ביום אחה"צ) יש לציין שהמטופל הגיע אליי אחרי ש4 חודשים קודם אח שלו שסבל מאותה מחלה נפטר. המטופל הגיע מפוחד, מתוח מאוד, אך עם רצון ומוטיבציה להצליח בטיפול. ואכן כך עברנו יחד 15 פגישות שכבר בטיפול ה3 היו שינויים, היציאות נעשו סדירות וטובות, כאבי הבטן הלכו ופחתו, היה לא תאבון והקפיד לאכול 3 ארוחות קטנטת ביום. עלה למשקל של 54 קג´. מלבד הטיפול הרפלקסולוגי, עשינו מדיטציות להרגעה והרפיה, טיפולי הילנג, ותרגילי נשימות. הדבר היחיד שלא נפטרנו ממנו היה מדי פעם יומיים או יום של הקאות. אבל המטופל הרגיש מחוזק והחליט על הפסקה נתתי לו את בירכתי, הצעתי שיעשה בדיקות ושיהיה בקשר. היום 4 חודשים אחרי בשיחת טלפון שמחתי לשמוע שבבדיקות שעשה לא נצפתה דלקת שהרופא היה די מרוצה הוא לא לוקח תרופות, יש לו אומנם חוסרים בויטמינים ועדין הבדיקות מראות סימנים של תת תזונה, לדבריו. הוא מרגיש רוב הזמן טוב, אין לו כאבי בטן, אבל עדין שבוע אחד בחודש הוא סובל מהקאות שמפריעים לו. הוא שם לב שזה קורה אם הוא מתוח, או אכל משהו שלא התעכל כראוי. לעניין הוא רוצה שנעבוד על נושא ההקאות הוא נותן בי אמון, ואני מאוד רוצה לעזור לו, אבל פתאום יש לי תחושה שאני לא יודעת מה לעשות יותר ממה שעשינו, יש לי מן עיוורון במה אני יכולה להועיל לו עוד. לפני שאני לוקחת את האתגר אשמח לקבל עצה הכוונה, אולי משהו שעוד לא עשיתי,רעיון. תודה גדולה שמחה להיות כאן , |

מחלת קרוהן

קודם כל נראה שעשית עמו עבודה מצוינת. לגבי ההקאות - מאחר ולא טיפלת בו כבר כמה חודשים הרי שיש טעם לשוב ולתת לו סדרת טיפולים . קחי בחשבון שאנו מדברים על מחלה כרונית עם רקע אוטואימוני כך שאין כאן קסמים מהירים ולנצח (בדרך כלל) בכל מקרה גם הפעם נראה שיש צורך לשים לב לענין התזונתי מאחר ובמיוחד במחלה כמו קרוהן יש חשיבות לאיכות המזון , לסוג ולהתאמה אישית למטופל (יש קשר לאלרגיות) אם תרצי נדון בנושא זה בתכתובת הבאה . הקאות : במקרה שלו ברפלקסולוגיה כדאי יהיה לעבוד על אזור הראש ומערכת עצבים מרכזית בכלל (קרניאלים/ואגוס)מערכת עיכול מהושט ומטה דגש על עיסויי הרגעה באזור סולר פלקסוס והרגעה בכלל . כדאי לשלב תרפיות נוספות אם תרצי נדסקס הנושא .

yaya10

New member
ברכות על הפורום והבית המקצועי ../images/Emo13.gif

לרחל ולכל הצוות מיאיר אליאס

naturopaty2

New member
../images/Emo24.gifתודה ושוב תודה

מי יתן ובית זה יזכה לראותך מבקר בו הרבה ועוד רבים שכמותך ורד

למעלה